Jakie odmiany dla świeżaka?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Jakie odmiany dla świeżaka?

Postprzez stinger » 18 sty 2012, o 18:07

Chciałbym zasiać ze trzy, może cztery odmiany. Na pewno Jalapenio i coś z tych mega ostrych (dla zabicia ciekawości, bo muszę wiedzieć jak to jest zjeść najostrzejszą paprykę na świecie:), ale co jeszcze? jest coś co jest tak mniej więcej o polowe mnie ostre od tych najmocniejszych? Co do czwartej odmiany, to co polecacie, ale żeby wyróżniała się wyraźnie smakiem od jalapenio, bo nie widzę sensu siać dwie podobne odmiany:)
Doświetlać nie mogę bo to dużo zabawy, a ja w każdej chwili mogę wyjechać za granicę, dlatego wolę żeby natura się tym zajęła, a ktoś z domowników tylko podlewał.
Avatar użytkownika
stinger

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 1
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 23:40
Lokalizacja: Metr za końcem świata :)
Highscores: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Jakie odmiany dla świeżaka?

Postprzez Poms » 18 sty 2012, o 18:12

1. Jalapeno
2. Thai chilli
3. Habanero orange lub inny kolor
4. Bhut Jolokia

Ułożone od najmniej do najbardziej ostrych. Są takie do jedzenia i zadawania sobie ogromnego bólu.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Jakie odmiany dla świeżaka?

Postprzez stinger » 18 sty 2012, o 18:13

co sądzicie o takim wyborze:
Jalapenio, jakiś Bhut, Bishop crown i coś z "klasy średniej", może piri piri? Nazwa mi się podoba.:) to lecę do Banku poszukać i zamówić:) Mam nadzieję, że będą dostępne:)
Dziękuję za podpowiedzi:)
Avatar użytkownika
stinger

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 1
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 23:40
Lokalizacja: Metr za końcem świata :)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Jakie odmiany dla świeżaka?

Postprzez Syndi » 18 sty 2012, o 18:16

zamiast Thai lub piri piri - weź Yellow Cayenne, Ring of Fire i np. jeszcze pomarańczową Bulgarian Carrot (wszystkie odmiany o których piszemy masz w naszej encyklopedii)
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: Jakie odmiany dla świeżaka?

Postprzez Robcyk » 18 sty 2012, o 18:17

Wysiej to co proponuje Poms i dołóż jeszcze Explosice Ember na 5 ( bo powinno być nieparzyście) :) Będziesz miał piękną odmianę ozdobną i dziewczynom się też będzie podobać
Avatar użytkownika
Robcyk

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 478
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 18:56
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Jakie odmiany dla świeżaka?

Postprzez xlukaszox » 18 sty 2012, o 18:18

Narazie to nikt nie ma obecnej najostrzejszej papryczki na świecie więc będziesz musiał poczekać trochę jeszcze Aribibi mają dobry smak albo Cyklonów mógłbyś jeszcze zasadzić sobie :)
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Jakie odmiany dla świeżaka?

Postprzez stinger » 18 sty 2012, o 18:22

Czyli jeszcze raz:
Jalapenio, Bhut, Explosice Ember, Ring of Fire, Bulgarian Carrot:) Czy te odmiany dostanę w forumowym banku?:) Za radą Robcyk'a wybrałem 5 odmian:)
Avatar użytkownika
stinger

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 1
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 23:40
Lokalizacja: Metr za końcem świata :)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Jakie odmiany dla świeżaka?

Postprzez V3rtyX » 18 sty 2012, o 18:24

Jezeli chcesz uzyskac naprawde ostre papryki musisz sie nimi zajmowac. Odpowiednia temperatura, ilosc swiatla, wilgotnosc powietrza, dobry nawoz, jak zaczna owocowac musisz je stresowac zeby zwiekszyly ilosc kapsaicyny. Niestety wielu poczatkujacych nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo ostre sa te milionowe papryki. Wyobraz sobie zjedzenie 200 jalapeno jednoczesnie. Chcesz wiedziec jak to jest? Kilka sekund po zjedzeniu poczujesz bardzo silny bol w ustach, zaczniesz sie pocic, przyspieszy ci serce, najpierw poczujesz silne pieczenie w klatce piersiowej(bedziesz sie czul tak jakbys mial zawal), pozniej zacznie cie napier... zoladek(bedzie to najgorszy bol jaki kiedykolwiek czules) no i pojawia sie endorfiny. Bedziesz sie tak czul od 30 minut do nawet 2-3 godzin(zalezy od papryki), pozniej bedzie coraz lepiej ale i tak bedziesz mial zjebany dzien. Jest tez bardzo prawdopodobne, ze po kilku minutach od zjedzenia zaczniesz wymiotowac. Na drugi dzien bedziesz plakal w kiblu :) jezeli nadal chcesz to zrobic to polecam 7pot douglah :) to cie zniszczy.

jedna z moich ulubionych papryk jest lemon drop. ma unikalny lekko cytrusowy smak
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Jakie odmiany dla świeżaka?

Postprzez stinger » 18 sty 2012, o 18:32

V3rtyX napisał(a):Jezeli chcesz uzyskac naprawde ostre papryki musisz sie nimi zajmowac. Odpowiednia temperatura, ilosc swiatla, wilgotnosc powietrza, dobry nawoz, jak zaczna owocowac musisz je stresowac zeby zwiekszyly ilosc kapsaicyny. Niestety wielu poczatkujacych nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo ostre sa te milionowe papryki. Wyobraz sobie zjedzenie 200 jalapeno jednoczesnie. Chcesz wiedziec jak to jest? Kilka sekund po zjedzeniu poczujesz bardzo silny bol w ustach, zaczniesz sie pocic, przyspieszy ci serce, najpierw poczujesz silne pieczenie w klatce piersiowej(bedziesz sie czul tak jakbys mial zawal), pozniej zacznie cie napier... zoladek(bedzie to najgorszy bol jaki kiedykolwiek czules) no i pojawia sie endorfiny. Bedziesz sie tak czul od 30 minut do nawet 2-3 godzin(zalezy od papryki), pozniej bedzie coraz lepiej ale i tak bedziesz mial zjebany dzien. Jest tez bardzo prawdopodobne, ze po kilku minutach od zjedzenia zaczniesz wymiotowac. Na drugi dzien bedziesz plakal w kiblu :) jezeli nadal chcesz to zrobic to polecam 7pot douglah :) to cie zniszczy.

jedna z moich ulubionych papryk jest lemon drop. ma unikalny lekko cytrusowy smak

Czyli jak zasieję coś mocnego to będzie znacznie słabsze, bo nie będę się z tym pieścił. Chętnie spróbuję, najwyżej pocierpię dzień, dwa:)

Tylko teraz znowu mam problem. nie wiem co wybrać. Może zrobię tak: Którą z tych MEGA kupię tu na forum? Ma ktoś do sprzedania buth'a, albo 7pot douglah? Resztę będę siał (jeżeli dostanę nasiona) jak wyżej napisałem.
pozdro.
Avatar użytkownika
stinger

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 1
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 23:40
Lokalizacja: Metr za końcem świata :)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Jakie odmiany dla świeżaka?

Postprzez xlukaszox » 18 sty 2012, o 18:33

Napisz w banku to się dowiesz jakie mamy do zaoferowania odmianek :D
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości