Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/krzewy

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez sic » 14 lut 2012, o 17:29

A ja do cyklonów przekonałem się przez wlodiego haha i powiem szczerze....... też uważam ją na jedną z lepszych papryk! dobra w każdej postaci!... a nadziewana fetą i ziolami z grilla poprostu wymiata!

ze swojej strony mogę polecić jeszcze de arbola, mi strasznie smakuje tylko jest już dość ostry żeby sobie tak "do obiadu" zakąsić ;)
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez dziobd2 » 14 lut 2012, o 17:32

lemon drop, smaczne pikantne o lekko cytrusowym aromacie, do ~30-50 000 SHU. Polecam
Obrazek
Avatar użytkownika
dziobd2

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 121
Dołączył(a): 14 sty 2012, o 15:28
Papryki:

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez V3rtyX » 14 lut 2012, o 17:32

zapomnialem napisac o aji amarillo i rocoto. Dla przecietnego europejczyka beda ostre.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez xlukaszox » 14 lut 2012, o 17:35

Gimmesom zakładasz growloga masz już jakieś odmiany na wysiew ?
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez Gimmesomo » 14 lut 2012, o 18:02

xlukaszox napisał(a):Gimmesom zakładasz growloga masz już jakieś odmiany na wysiew ?

Nie mam jeszcze odmian na wysiew - ten temat i załoga właśnie mi pomagają w wyborze. Dopiero teraz planuję rozpocząć hodowlę, wraz z nią powstanie zapewne i growlog - to będzie mój debiut dlatego póki co opieram się na podpowiedział załogi z forum. Chce wysiać ze 4 odmiany pod względem ostrości z przewagą liczebną odmiany zjadliwej na co dzień na surowo, drugą do marynowania i dwie mocniejsze do celów, można powiedzieć, kolekcjonerskich. W nocy przysiądę i przeanalizuję podpowiedziane mi odmiany i postaram się wybrać kilka. Na pewno będzie cyklon, na niego jestem już zdecydowany, pozostałe przejże później. Prawdopodobnie postawię na średniej i dużej wielkości owoce i krzaki, ewentualnie jakaś jedna mała odmiana dla odmiany ;)
Avatar użytkownika
Gimmesomo

NOWY
 
Posty: 35
Images: 40
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 22:55
Lokalizacja: LLB
Papryki:

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez Polishteam » 14 lut 2012, o 18:12

Dla mnie najlepsze odmiany do hodowli i jedzenia:
Jalapeno podstawa - nadają się do wszystkiego czyli marynowanie, grilowanie, smażenie, świeże itp. (ta papryka jest moja ulubioną i królową papryk)
Cyklon - ja do tego mam bardzo tani dostęp dlatego tylko kupować, nie hodować
Cherry - idealna do jedzenia + nadziewania
Z zabójców to polecam zwykłego buth-a idealny do doprawiania "nie ostrych" sosów, lub fatalii
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez Poms » 14 lut 2012, o 19:15

1.2. Cyklon, Jalapeno do smakowania, bo raczej nie będzie Ciebie to palić, bo są słabe nawet dla osób które nie jedzą ostrego. Możesz jeszcze pomyśleć nad Bułgarian Carrot lub Bishop Crown. Są nieco mocniejsze, ale smaczne.
3: Rodzina Cayenne (do dostania w większości sklepów, na rynkach jako "Pepperoni czerwone" - bardzo popularne), średnio mocne, nie powalają, ostrość do wytrzymania. Lemon drop, De Arbol, Santaka - podobnie z ostrością.
4: Habanero jakieś. W zależności od koloru, mają różną moc. Do dostania w niektórych hipermarketach przez cały rok, ale jak piszesz że z jesteś z małej miejscowości będzie kłopot.

Ze swojej strony mogę dodać, że szybko się przyzwyczaisz do ostrego. Wkrótce będziesz chciał więcej i więcej lub zniechęcisz się na dobre po jakiejś "przygodzie", ale raczej to pierwsze. Ostrości z habanero wystarczy Ci na dużo wrażeń, więc polecam jej więcej zasadzić. Zawsze można zrobić z niej jakieś sosy, przyprawy czy co tam dusza zapragnie.

Jak widać wybór jest spory. Jeśli chcesz wysiać to musisz to zrobić jak najszybciej, gdyż teraz jest koniec najlepszego czasu na rozpoczęcie hodowli.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez Gimmesomo » 15 lut 2012, o 23:24

Przy okazji zapytam: Jaki procent nasion nie kiełkuje ? Np. gdybym zakupił 10 nasion ile z nich statystycznie może nie wykiełkować ?
Avatar użytkownika
Gimmesomo

NOWY
 
Posty: 35
Images: 40
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 22:55
Lokalizacja: LLB
Papryki:

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez ras13 » 15 lut 2012, o 23:26

Różnie, niektórzy mają 100% inni 70%, wszystko zależy od nasion oraz warunków.
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez Oui » 15 lut 2012, o 23:41

dużo czynników.. temperatura, wilgotność, data nasionek, sposób ich przechowywania, genetyczna chec do kielkowania... nie ma tak, ze kupisz i wiesz, ze ci 10/10 wyrosnie ; D
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości