Zimowanie roślin

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Zimowanie roślin

Postprzez aldorn » 24 paź 2012, o 12:26

Jak chcesz zimować to nie doświetlaj, papryka potrzebuje trochę odpoczynku między sezonami, chyba że doświetlasz tylko na czas aż wybarwią się papryczki. Pamiętaj żeby na tym strychu ci nie spadła temperatura za bardzo :P
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zimowanie roślin

Postprzez Piotrek_S » 24 paź 2012, o 12:54

Doświetlam tylko to co nie urosło a chciałbym by coś z tego było :)
Temperatura na pewno nie spadnie bo strych użytkowy docieplany.
Avatar użytkownika
Piotrek_S

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 410
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 18:44
Lokalizacja: Łomianki
Papryki:

Re: Zimowanie roślin

Postprzez jgkurczak » 28 lis 2012, o 16:28

A co w sytuacji gdy zimuję krzaki w pokoju ? Bo krzaki przyciąłem, podlewam jak robi się sucho iii zaczęły wypuszczać młode liście już...Coś powinienem zrobić ? :)
Avatar użytkownika
jgkurczak

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 lip 2012, o 11:02
Papryki:

Re: Zimowanie roślin

Postprzez MPED » 28 lis 2012, o 16:43

Mam pytanie krzaki oskrobalem z lisci przyciolem i wstawilem do piwni tem minimalna okolo 15 stopni. nic po nizej swiatla maksa 1h maja moze dziennie. i sa podlewane ale oszczednie zeby nie bylo mokro ale wilgotno. I badyle robia sie suche ida od bocznych do glownego i zapie... w dol. wiec mysle ze chyba cos jest zle ale niewiem gdzie??
Avatar użytkownika
MPED

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 498
Images: 186
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 21:18
Lokalizacja: Grudziądz
Pochwały: 4
Papryki:

Re: Zimowanie roślin

Postprzez binladen » 3 gru 2012, o 10:50

heh, u mnie jest to samo z tym że piwnica jest dość wilgotna i 0 światła. Na martwych częściach roślin pojawiła się pleśń :evil:
Avatar użytkownika
binladen

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 121
Images: 459
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 17:54
Lokalizacja: podkarpacie
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Zimowanie roślin

Postprzez emczer » 3 gru 2012, o 13:23

To już chyba lepiej krzaki trzymać normalnie, nie 'hibernując' ich. Mam kilka krzaków swoich przyciętych u siebie, znajomych i rodziny i wszystkie ładne nowe pędy powolutku puszczają i nic nie gnije...
Avatar użytkownika
emczer

ROZGADANY
 
Posty: 237
Dołączył(a): 30 paź 2011, o 20:05
Lokalizacja: Kostrzyn/Wrocław
Highscores: 3
Papryki:

Re: Zimowanie roślin

Postprzez MPED » 3 gru 2012, o 13:32

Ciezko zeby wstawic takich doniczki pojemnosci okolo 4.5 l i 9 szt wstawic sobie do pokoju tym bardziej ze strasza badylami i brakiem lisci heh :D ale widze ze te warunki w piwni im nie odpowiadaja chyba ale stwierdze to na 100% jak przyjdzie wiosna i po 1 przymrozkach wyjda na dwor czy sie bujna. Wtedy bede mogl sie wypowiedziec ze z zimowaniem musze inna opcje obrac
Avatar użytkownika
MPED

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 498
Images: 186
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 21:18
Lokalizacja: Grudziądz
Pochwały: 4
Papryki:

Re: Zimowanie roślin

Postprzez G-1 » 24 sty 2013, o 16:05

U mnie nic nie straszy, za to ładnie kwitną. ;)

MPED napisał(a):Mam pytanie krzaki oskrobalem z lisci przyciolem i wstawilem do piwni tem minimalna okolo 15 stopni. nic po nizej swiatla maksa 1h maja moze dziennie. i sa podlewane ale oszczednie zeby nie bylo mokro ale wilgotno. I badyle robia sie suche ida od bocznych do glownego i zapie... w dol. wiec mysle ze chyba cos jest zle ale niewiem gdzie??


... ok więc podlewasz krzaczki które siedzą w zimnej piwnicy, domyślam się że poniżej 15 stopni C, i które nie mają liści czyli drogi do odparowania wody. Gałązki pewnie dawno zaczęły się robić brązowe a doniczki domyślam się, że są cieżkie od wody. ;)
Tak na pewno NIE POWINNO się zimować papryki.
Lepiej trzymać ją powyżej 15 stopni, regularnie ale oszczędnie podlewać sprawdzając czy doniczka nie jest zbyt ciężka. I pozwolić aby trochę podrosła do wiosny kiedy da nam wczesne plony.
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości