Podłoże - kokos, perlit ? Oraz inne pytania początkującego..

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Podłoże - kokos, perlit ? Oraz inne pytania początkujące

Postprzez rowdy » 4 cze 2012, o 11:24

Z Asahi SL możesz jak najbardziej używać nawozów, bo to nie nawóz tylko stymulator. Zresztą Asahi stosujesz o wiele rzadziej niż nawozy. Poczytaj ulotkę tam masz wszystko o stosowaniu.
Avatar użytkownika
rowdy

NOWY
 
Posty: 47
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 17:15
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Podłoże - kokos, perlit ? Oraz inne pytania początkujące

Postprzez ekiero92 » 4 cze 2012, o 12:11

Dzięki wielkie za informację. O ile wyczytałem nie stosuje się go w dużych ilościach, więc w przypadku mojej znikomej ilości roślinek, buteleczka 25ml powinna starczyć na bardzo dłuuuugo...

Wracając do zraszania "zwykłym" nawozem o którym wcześniej wspominałem, czy ma to jakikolwiek sens?
I czy takie podłoże, byłoby dobre? http://allegro.pl/podloze-kokosowe-4-li ... 80571.html
Mam na myśli zmieszanie tego 50/50 ze zwykłą ziemią...
"Na sucho to nawet trawa nie rośnie" :D


Obrazek
Ruch rośliny - video

Obrazek
TEAMSPEAK DLA UŻYTKOWNIKÓW CHILIHEAD! KLIKNIJ W IKONKĘ!
Avatar użytkownika
ekiero92

ROZGADANY
 
Posty: 314
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 23:10
Lokalizacja: Koniec Świata
Papryki:

Re: Podłoże - kokos, perlit ? Oraz inne pytania początkujące

Postprzez ekiero92 » 11 cze 2012, o 15:39

Odświeżam temat:)
Mam problem z moimi chili, który przedstawia się następująco. Jak już pisałem, zbytnio nie pospieszyłem się z wysiewaniem roślinek, w dodatku słońce świeci mizernie a nie posiadam żadnego growboxa. Moje chili mają JEDYNIE ok 7,5cm... Wczoraj zauważyłem pierwsze pąki i przyznam że poczułem się zdegustowany, gdyż póki co nie mogę nazwać tych chili krzaczkami... Ich wielkość nie jest powalająca i z tego co słyszałem, pojawianie się pąków hamuje wzrost rośliny.
Co mam teraz zrobić? Jest stanowczo za wcześnie na wyczekiwanie owoców, przy tak niskich roślinkach...
Niech stracę i w tym roku nie będę już liczył na żadne owoce, więc to wszystko składa się na te pytania - czy mogę obrywać pąki do momentu (chociażby i do września) aż roślinki nabiorą sensownej wielkości? Później rzecz jasna postaram się je przezimować i w przyszłym roku już będę czekał na owoce...
No i oczywiście pytanie czy warto je obrywać na bieżąco (takie malutkie jak teraz) czy czekać aż zaczną się pojawiać kwiatki i wtedy podejmować się destrukcji?:D
Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi:)

Tutaj zamieszczam fotki z dnia dzisiejszego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Na sucho to nawet trawa nie rośnie" :D


Obrazek
Ruch rośliny - video

Obrazek
TEAMSPEAK DLA UŻYTKOWNIKÓW CHILIHEAD! KLIKNIJ W IKONKĘ!
Avatar użytkownika
ekiero92

ROZGADANY
 
Posty: 314
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 23:10
Lokalizacja: Koniec Świata
Papryki:

Re: Podłoże - kokos, perlit ? Oraz inne pytania początkujące

Postprzez pikko » 11 cze 2012, o 17:01

no obrywaj obrywaj 7 cm, to pewnie nawet i tak ich nie utrzyma :P tak mi się zdaje :)
Avatar użytkownika
pikko

ROZGADANY
 
Posty: 268
Images: 2
Dołączył(a): 10 kwi 2012, o 15:03
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Re: Podłoże - kokos, perlit ? Oraz inne pytania początkujące

Postprzez ekiero92 » 12 cze 2012, o 15:58

Póki co udało mi się zerwać tylko 2 pąki, reszta jest zbyt mała i zbyt schowana żeby udało się tego dokonać...
Zamówiłem wczoraj Asahi SL z allegro, mam nadzieję że to zwiększy przyrost :) Na weekend podobno ma być u nas świetna pogoda, więc może uda mi się spryskać roślinki w normalną pogodę a nie w taką co teraz :)
"Na sucho to nawet trawa nie rośnie" :D


Obrazek
Ruch rośliny - video

Obrazek
TEAMSPEAK DLA UŻYTKOWNIKÓW CHILIHEAD! KLIKNIJ W IKONKĘ!
Avatar użytkownika
ekiero92

ROZGADANY
 
Posty: 314
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 23:10
Lokalizacja: Koniec Świata
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości