Cayene

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Cayene

Postprzez krist1991 » 3 sie 2012, o 14:12

Czesc od tego roku zaczalem swoja przygode z papryczkami w zwiazku z czym mam 2 pytania: kiedy cayene nadaje sie do zbioru i jak to poznac - mam podluzne lecz zielone owoce oraz czy mozliwe aby peperoni mialo okragly ksztalt?pzdr
Avatar użytkownika
krist1991

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 17:11
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Cayene

Postprzez V3rtyX » 3 sie 2012, o 14:15

1. cayenne a nie cayene
2. mozesz zbierac zielone cayenne jak osiagna maksymalny rozmiar i przestana rosnac albo mozesz poczekac az sie wybarwia co moze trwac kilka tygodni(w ekstremalnych przypadkach do 2 miesiecy).
3. nie ma takie odmiany jak peperoni. pepperoni to nazwa kielbasy albo ogolna nazwa ostrych papryk(chociaz te czesciej sie nazywa pepperoncini we Wloszech).
Popularna okragla odmiana jest cherry pepper
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Cayene

Postprzez Justysia » 3 sie 2012, o 15:32

V nic dodać nic ująć :) powiem tylko że cayenne i tak smakują jak trawa tyle że ostra więc czy żółta czy czerwona czy zielona jeden pies :P smakowy
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Cayene

Postprzez krist1991 » 4 sie 2012, o 15:09

Mam rozumieć że "cayenne" można zrywac gdy maja te jakies 7 cm tak? jest jakaś różnica pomiędzy zieloną a czerwoną papryką? a i kiedy te pepperoni również nadaje się do zerwania... moje co prawda mają już czerwone owoce ale są małe i twarde...
Avatar użytkownika
krist1991

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 17:11
Papryki:

Re: Cayene

Postprzez pikko » 4 sie 2012, o 15:59

no czerwona jest smaczniejsza i raczej ostrzejsza :P no co do zrywania tak jak V3rtyx wspominał jak przestanie rosnąć już, a najlepiej jak będzie cała czerwona ; )
Avatar użytkownika
pikko

ROZGADANY
 
Posty: 268
Images: 2
Dołączył(a): 10 kwi 2012, o 15:03
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Re: Cayene

Postprzez xlukaszox » 4 sie 2012, o 16:05

Lepiej zerwać jak jest wybarwiona to będzie jeszcze bardziej ostrzejsza ;)
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości