Wybor papryczek na przyszly sezon

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Wybor papryczek na przyszly sezon

Postprzez r.o.k. » 13 sie 2012, o 22:34

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem forum, chociaż odwiedzałem go i obserwowałem niektóre watki od dobrych kilku miesięcy.
Trochę informacji o mnie: mam na imię Rafal, 22 lata, student na politechnice śląskiej, mieszkam w malej wiosce pod Raciborzem a od października do czerwca mam mieszkanie w Gliwicach. w wolnym czasie zajmuje się hodowla królików (moja mała pasja) oraz rożnego rodzaju warzyw i owoców.
w przyszłym roku planuje rozpocząć hodowle papryczek na większa skale (100- 150 krzaczków). obecnie hoduje rożnego rodzaju warzywa (ogórki, pomidory, kapusty, fasole itp itd). może się to wydawać bardzo śmieszne i nierealne ze chce aż tak duża uprawę jako moja pierwsza zrobić, ale myślę ze mam już jakieś doświadczenie z roślinkami i myślę ze jakoś dam rade ;] jako ze mieszkam na wsi mam do dyspozycji ok 300m2 pola za domem. oczywiście mam zamiar zbudować sobie szklarnie bądź tunel (dwie sztuki 3x6m), wiec miejsca mam aż za dużo.
niestety nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z uprawa chilli i nie za bardzo wiem jakie odmiany wybrać.
ogólnie to chciałbym papryczki wykorzystać na rożnego rodzaju przetwory (marynowane, rożnego rodzaju sosy, nadziewane serem, do zaprawiania ogórków itp itd) oraz jako roślinki ozdobne (ostatnio nastała taka moda by zamiast bukietów na rożnego rodzaju imprezy przynosić roślinki doniczkowe) które chciałbym przeznaczyć na prezenty.
dlatego zwracam sie do was z bardzo wielka prośba:
1) czy moglibyście mi zaproponować z 10-13 odmian oraz na które przetwory najbardziej się nadają (interesują mnie zarówno odmiany bardzo ostre jak i łagodne- chce zakosztować jak najwięcej rożnych papryczek)
2) w jakich miejscach bądź od jakich osób najlepiej zaopatrzyć się w nasionka

wiem ze na większość pytań zapewne odpowiedz znajdę gdzieś na forum ale niestety jest tu takie multum wiedzy oraz informacji ze nie jestem tego w stanie ogarnąć. dlatego proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.
wielkie dzięki za wszystkie uwagi i informacje. pozdrawiam
Avatar użytkownika
r.o.k.

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 20:48
Lokalizacja: Gliwice, Racibórz
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Wybor papryczek na przyszly sezon

Postprzez wlodizw » 14 sie 2012, o 06:30

Na przetwory to:
annummy: Cyklon, Jalapeño, Ring of Fire i ogólnie Cayennnowate.
chinense: Scotch Bonnet, Habanero, Fatalii
baccatum: Bishop Crown, Lemon Drop
frutescens: Tabasco, Birds Eye

Na prezenty polecam Explosive Ember i Numex Twilight.

Jeśli chodzi o wejście w posiadanie nasion to odradzam alledrogo. Oszustów jest tam dużo. Lepiej zaopatrz się w nasiona od kogoś z tego forum (będziesz miał pewność co do zgodności odmiany)
Możesz sam napisać co byś chciał: STRONA GŁÓWNA -> GIEŁDA -> KUPIĘ
lub poszukaj co userzy oferują: STRONA GŁÓWNA -> GIEŁDA -> SPRZEDAM
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości