Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? Jaka

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? J

Postprzez koeaoe » 27 gru 2012, o 17:28

A więc, ile może wyjść w przypadku słonecznego lata a ile w przypadku mało słonecznego :D ? Wie ktoś ?
Avatar użytkownika
koeaoe

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 22:59
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? J

Postprzez ras13 » 27 gru 2012, o 17:33

Jak wcześnie wysiejesz, odpowiednio będziesz nawoził i będzie to szklarnia, słońce dopiszę i szkodniki nie przyaatakują to nawet i 100sztuk z krzaka zbierzesz :D
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? J

Postprzez V3rtyX » 27 gru 2012, o 17:33

1. Mediana bedzie lepsza od sredniej arytm.
2. Nikt nie prowadzi zadnych statystyk. Zeby wyznaczyc taka wartosc srednia potrzeba statystyk od kilku osob.
3. Nawet ksztalt i rodzaj doniczki, sklad ziemi i pH wody mozna drastycznie wplynac na jakosc zbiorow. scorpion i morouga nie roznia sie az tak bardzo od innych chinensow. Ostrosc nie wplywa na trudnosc w uprawie.
4. Roznice nie sa takie male jak ci sie moze wydawac. Niektorzy z jednego krzaka zbieraja 2-3 owoce a inni doslownie ponad 2000. Duzo tez zalezy od genow. Z dobrych nasion beda dobre owoce.
5. Musisz wiecej powiedziec o swojej hodowli jezeli chcesz jakies wartosci srednie.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? J

Postprzez koeaoe » 27 gru 2012, o 18:47

Racja nie sądziłem że to mogą być aż tak duże różnice, ale teraz przynajmniej naświetliliście mi temat plonu i o to mi chodziło. Dzięki.

A jak wygląda sprawa z kiełkowaniem nasion? Jak się powinienem do tego nastawiać? Ile kupić nasion na 100 sadzonek?
Avatar użytkownika
koeaoe

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 22:59
Papryki:

Re: Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? J

Postprzez karlos » 28 gru 2012, o 09:17

koeaoe napisał(a):Nie no jak nie wiesz to po prostu nie odpisuje. Ja nie oczekuje dokładnej odpowiedzi, ile mi wyjdzie z krzaka tylko odpowiedzi typu ze 100 roślin przy dobrych warunkach X kg, przy średnich X kg, przy złych X kg. Z tego mozna wyciagnac srednia na 1 krzaka. Dla kogoś kto uprawiał te odmiany to chyba nie problem tak odpowiedzieć.

Co jeszcze mogę sprecyzować,

- część uprawiana w ziemi, część w donicach 12 litrowych
- ziemia, będzie to moja własna mieszanka
- nawozy, ciężko powiedzieć na razie, część organiczna z własnego śmietnika część pewnie z hydroonline.pl
- moja lokalizacja geograficzna, mazowieckie



Zapewne dobrze odczytałeś ironiczną odpowiedz verta. Ma on racje, nikt tobie nie wywróży ile zbierzesz papryk. Ale na pewno vert ma racje podając proporcje, jeśli w pierwszym sezonie zaowocuje tobie 20sztuk na krzaku co będzie przyzwoitym wynikiem to w kolejnym możesz liczyć przy podobny warunkach 40 sztuk w górę.

Niestety uprawa niektórych odmian przez jeden sezon jest w pl bez sensu w mojej opinii. A odmiany które wybrałeś odwdzięczą się tak na prawdę dopiero w 2 sezonie uprawy.

Powodzenia <thumright>
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? J

Postprzez Czitos » 28 gru 2012, o 13:25

Skoro już taki temat wypłynął to mógłby ktoś naświetlić podstawowe różnice między uprawą chinesów, annumów i baccatumów? Chodzi mi o podłoże, temperaturę, wilgotność, czas wysiewu i podobne sprawy.

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Czitos

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 176
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości