Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? Jaka

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? Jaka

Postprzez koeaoe » 27 gru 2012, o 15:55

Witam,

pszenoszę temat który założyłem na kilka dni temu na innym forum o papryce. Niestety tam nikt nie odpowiedział, ale jeden z (prawdopodobnie waszych) userów mnie o tym poinformował(dzięki).

Planuję w tym sezonie wystartować z moją pierwszą uprawą chilli. Mam już pewne doświadczenie i wiedzę nt. uprawy/hodowli roślin lecz niestety nie pod folią. Zakładam ten temat ponieważ mam nadzieje, że pomożecie mi uniknąc pułapek w które mogę wpaść zanim jeszcze rozpocznę uprawę a także odpowiecie na kilka pytań które mnie męczą.

Interesuje mnie jedynie uprawa odmian z wysokim SHU. Ty pytanie nr. 1: planuję zamówić nasiona w sklepie pepperseeds.eu. Czy jest to dobry sklep wg. was? Zamawiał ktoś od nich?

Moje dwie podstawowe odmiany na które się nastawiam to 7 pod brain i Trinidat moruga. I do nicha następujące pytania

2) Ile powinno się sadzić krzaków na m2?

3) Jakiego zbioru mogę się spodziewać z krzaka?

4) Jaka jest kiełkowalność nasion tych odmian ?

Sory jeśli trochę bez sensu napisałem ten temat Chichot

<chili> PEACE <chili>
Avatar użytkownika
koeaoe

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 22:59
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? J

Postprzez 4ndrew » 27 gru 2012, o 16:31

a jaka powierzchnia pod uprawe? , jest na forum temat o GrowBoxach i Lumenach , polecam przejrzec w pierwszej kolejnosci .

Co do odmian to na poczatek lepiej jakieś nie za ostre odmiany , ja bym proponowaj coś z Annumuf i Chinesow np po 1 roslince , i potem jak juz zaczną owocować i bedą ci smakowały , to sprubować potem metody klonowania ;).

podstawa to dobra ziemia , automat do oswietlenia , a o podlewanie to najlepiej dbac samemu

Mi sie udało w tym roku zrobic jednego klona ale niestety został u takiej jednej lafiryndy ...
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? J

Postprzez koeaoe » 27 gru 2012, o 16:34

Cześć,

sory za dość pokrętne opisanie mojej sytuacji. Do uprawy pod lampą też się niedługo przymierzam, ale nie w tym problem.

Chodziło mi o uprawę pod folią. Czy odmiany które wybrałem w ogóle dadzą radę pod naszym słońcem?
Ostatnio edytowano 27 gru 2012, o 16:40 przez koeaoe, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
koeaoe

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 22:59
Papryki:

Re: Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? J

Postprzez 4ndrew » 27 gru 2012, o 16:37

wszystko da rade , tylko musisz je wczesniej z nasionek wykielkowac , mozna nawet teraz zaczac kielkowac , i jak podrosna na parapecie , czy w boxie to potem pod folie juz duze roslinki laduja i do konca sezonu dadza rade bez problemu a i zbiory peda lepsiejsze .

a na nastepny sezon to mozesz najzdrowsze wykopac z ziemi i przezimowac ;)
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? J

Postprzez koeaoe » 27 gru 2012, o 16:40

btw. podsunąłeś mi teraz pomysł. Czy klony papryki zrobione pod lampą dadzą radę później w ziemi pod folią?

Niestety nie dam rady zrobić tyle roślin pod lampami aby mi starczyły do zapełnienia miejsca pod folią.
Avatar użytkownika
koeaoe

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 22:59
Papryki:

Re: Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? J

Postprzez 4ndrew » 27 gru 2012, o 16:46

Jak sie juz ukorzenia to dadza rade , ale przy papryce to dosc trudny temat ale da sie ;] .

Niestety ni ejest tak latwo jak np. z pomidorami ze wystarczy odciac pod katem galazke , do ukorzeniacza w proszku i od razu zasadzić .
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? J

Postprzez koeaoe » 27 gru 2012, o 16:51

OK, a możesz mi jeszcze odpowiedzieć jakiego plonu mogę się spodziewac z jednego krzaka(przy odmianach z rodzin Trinidat i 7 Pot), zakładając że będą uprawiane z nasion i nie będą zimowane?
Avatar użytkownika
koeaoe

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 22:59
Papryki:

Re: Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? J

Postprzez V3rtyX » 27 gru 2012, o 17:10

dokladnie 17 paryk i wybarwia sie miedzy 17 i 19 wrzesnia 2013 ale jezeli je przezimujesz to 12 wrzesnia 2014 bedziesz mial 33 owoce
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? J

Postprzez koeaoe » 27 gru 2012, o 17:19

Nie no jak nie wiesz to po prostu nie odpisuje. Ja nie oczekuje dokładnej odpowiedzi, ile mi wyjdzie z krzaka tylko odpowiedzi typu ze 100 roślin przy dobrych warunkach X kg, przy średnich X kg, przy złych X kg. Z tego mozna wyciagnac srednia na 1 krzaka. Dla kogoś kto uprawiał te odmiany to chyba nie problem tak odpowiedzieć.

Co jeszcze mogę sprecyzować,

- część uprawiana w ziemi, część w donicach 12 litrowych
- ziemia, będzie to moja własna mieszanka
- nawozy, ciężko powiedzieć na razie, część organiczna z własnego śmietnika część pewnie z hydroonline.pl
- moja lokalizacja geograficzna, mazowieckie
Avatar użytkownika
koeaoe

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 22:59
Papryki:

Re: Trinidat moruga i 7 pod brain. Jaki plon? Ile krzaków? J

Postprzez 4ndrew » 27 gru 2012, o 17:22

zalezy od pogody glownie ;) .

nie da sie srednio odpowiedziec ile , raz wyjdzie tyle 2raz tyle , a jak wichura przejdzie to jak zyc ? :D
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Następna strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości