Brazowe plamy na lisciach

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Brazowe plamy na lisciach

Postprzez G-1 » 13 cze 2011, o 19:07

Wczoraj na jednym Lemon Drop'ie zauwazylem plamy, ktore musialy sie pojawic bardzo szybko, bo dzien wczesniej ich nie zauwazylem. Pojawilo sie to na starszych lisciach i z kazdej strony rosliny. Dodatkowo te liscie zwisaja bardziej w dol, ale sa sztywne, mozliwe ze to ma zwiazek, wiec o tym mowie.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Brazowe plamy na lisciach

Postprzez sic » 13 cze 2011, o 19:16

mi się podobne na birds eyeah zaczely pojawiac, co dziennie wyskakiwaly na innych lisciach... w koncu pourywalem "zainfekowane" liscie, spryskałem intensywnie wodą i poki co jest spokój
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Brazowe plamy na lisciach

Postprzez G-1 » 13 cze 2011, o 19:17

a kiedy urywales ?
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: Brazowe plamy na lisciach

Postprzez sic » 13 cze 2011, o 19:24

jakiś tydzien moze dwa temu, poki co jest spokój i rozwija się dobrze... specjalista nie jestem ale u mnie to wsykoczyło z dnia na dzien i codziennie przybywaly nowe wiec wydaje mi sie ze to jakis pasożyt albo grzyb, trudno powiedzieć, tak czy siak jak urwalem te liscie i na reszte się nie przenioslo a roslina rosnie dalej
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Brazowe plamy na lisciach

Postprzez G-1 » 13 cze 2011, o 19:28

W razie czego przestawie ja w inne miejsce. Insektycyd ostatnio uzylem ale tylko do oprysku.
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: Brazowe plamy na lisciach

Postprzez Zdun87 » 18 cze 2011, o 22:48

Mialem to samo na Cayennie (widać w moim growlogu). Postąpiłem podobnie jak sic i też póki co jest spokój. Swoją drogą dziwna sprawa, bo pojawiło sie to tylko na jednej roślinie. Papryki trzymam blisko siebie i nie przenioslo sie na resztę. Więc nie jest to chyba kwestia insektów i innego robactwa...
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Brazowe plamy na lisciach

Postprzez G-1 » 19 cze 2011, o 20:37

Zdun87 napisał(a):Mialem to samo na Cayennie (widać w moim growlogu). Postąpiłem podobnie jak sic i też póki co jest spokój. Swoją drogą dziwna sprawa, bo pojawiło sie to tylko na jednej roślinie. Papryki trzymam blisko siebie i nie przenioslo sie na resztę. Więc nie jest to chyba kwestia insektów i innego robactwa...

Ja oberwalem liscie do drugiego rozwidlenia i odseparowalem rosline. Na razie nic jej nie jest. Ale widze, ze to co innego niz u ciebie. Tamto tez mialem ...
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości