uprawa w zimie

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

uprawa w zimie

Postprzez Ojcon » 23 wrz 2011, o 16:49

Witam, dotychczas nie sadziłem żadnej papryki chili i pech chciał że zainteresowałem się tym we wrześniu kiedy sezon się kończy.
Ale tak się zastanawiam czy nie dałoby się nic wyhodować w zimie ? Wiem że na pewno wyszło by dużo gorzej ale czy są jakieś odmiany z którymi dało by rady ?
Avatar użytkownika
Ojcon

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 15:40
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: uprawa w zimie

Postprzez miziol » 23 wrz 2011, o 16:50

Moim skromnym zdaniem potrzebny będzie growbox. Na tym forum jest kilka przykładów budowy dostępnych w dziale Zrób to sam.
"Lepiej walczyć za coś, niż żyć bez celu" Generał George S. Patton
"Nie można ustępować przed siłą; nie można ustępować przed pozornie silniejszym wrogiem" Winston Churchill
Avatar użytkownika
miziol

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 425
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 20:10
Lokalizacja: Mysłowice
Papryki:

Re: uprawa w zimie

Postprzez Syndi » 23 wrz 2011, o 16:52

Cierpliwości! :lol:
lepiej poczekaj do wiosny, zapał się zwiększy - i nie będzie niepowodzeń!
<smierc>
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: uprawa w zimie

Postprzez szaryctf » 23 wrz 2011, o 17:56

hehe cierpliwość :lol: właśnie dostałem 2 paczki nasion trinidad scorpiona i 1 będzie na teraz druga na wiosnę ale...
mam growbox-a z matami do podgrzewania i z oświetleniem diodowym niebieskie i czerwone już sadziłem w nim i bez problemu można w nim przez cały rok uprawiać ale nic za darmo, zrobienie dobrego growboxa trochę trwa a kupno to mija się z celem na 3-4 roślinki.
Ja nie odpuszczę sobie chcę mieć świeże scorpiony w zimie bo zjadłem jednego którego dostałem i jest naprawdę dobry :D
Avatar użytkownika
szaryctf

NOWY
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14 wrz 2011, o 12:40
Papryki:

Re: uprawa w zimie

Postprzez wlodizw » 23 wrz 2011, o 18:08

To sadź w growboxie już dzisiaj. Ale za dogrzewanie wypie... od chu... kasy. nie wiem czy warto... To nie jest marihuana, która potem mógłbyś opchnąć i koszta by Ci się zwróciły. My tu zajmujemy się paprykami i sadzimy w styczniu-lutym.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: uprawa w zimie

Postprzez adriano » 23 wrz 2011, o 19:44

włodi to dobrze ujął
Avatar użytkownika
adriano

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 lip 2011, o 20:11
Papryki:

Re: uprawa w zimie

Postprzez szaryctf » 23 wrz 2011, o 21:56

w sumie ma rację że to kosztuje ale mój pobiera max 60 watów z ogrzewaniem i oświetleniem gdyż z racji wykonywanego zawodu nazbierało mi się trochę śmieci, lampy diodowe zrobiłem sam jak i całą resztę jedyne co musiałem dokupić to 2 termostaty jeden do mat grzejnych i drugi wo wentylatorów, ponieważ jedyne miejsce gdzie mi żona pozwoliła go postawić to piwnica więc jest ocieplony 5 cm styropianem więc straty ciepła są pomijalne w sumie bierze na dobę jak jest zimno 0,4 - 0,5 kWh czyli na poziomie tego co zużywa PC-et przez godzinę.
Avatar użytkownika
szaryctf

NOWY
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14 wrz 2011, o 12:40
Papryki:

Re: uprawa w zimie

Postprzez Polishteam » 7 paź 2011, o 07:38

Wszystko pięknie, ale jest małe ale. Takie naświetlanie diodowe raczej nie będzie tak dobre jakbyś doświetlał HPS-em lub jakimś porządnym źródłem światła 300-400W. Doświetlanie diodami (niebieskie czerwone), używał bym jako dodatkowe światło a nie główne. Używałem u siebie w Boxie samych jarzeniówek o barwie (niebiesko-czerwonej) i efekty były marne, ale jak dodałem do tego dwie lampy po 300W =55W o odpowiedniej barwie i tem. to efekt był zadowalający.
Ogólnie diody nie są raczej jeszcze tak użytkowane do boxów jak inne źródła światła, ale fajnie by było jakby dawały dobre efekty. Jak coś to wrzuć zdjęcia swojej konstrukcji świetlnej bo jestem ciekaw jak to wygląda.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: uprawa w zimie

Postprzez karlos » 7 paź 2011, o 13:28

Panele się sprawdziły, tylko trzeba mieć dobry panel a nie chińszczyznę.

Pod wieczór podeślę zdjęcia panelu ręcznie zrobionego, bynajmniej na siewkach i większych okazach kaktusów się sprawdził, a są to jednak rośliny o większym zapotrzebowaniu na światło niż papryki :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: uprawa w zimie

Postprzez Oui » 16 paź 2011, o 18:47

Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Następna strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości