GrowLog 2024 TUF

Pamiętnik ogrodnika

GrowLog 2024 TUF

Postprzez TUF » 4 kwi 2024, o 18:53

Witam Wszystkich!

Mniej lub bardziej obecnych, spory czas mnie nie było: zarówno fizycznie na forum jak i duchowo przy chili... :?
Wpadałem anonimowo raz na jakiś czas, z niemałą łzą w oku, że na forum ruch niezbytni, tudzież żeby cokolwiek zmienić postanowiłem w granicach wolnego czasu rozpocząć growloga <salut>

Grow trochę spóźnione z wrzuceniem, ale praca i masa innych rzeczy.

Część nasion miałem z poprzednich lat a część kupiłem (zadowolenie połowiczne).
Nie będę rozpisywał co było dokładnie kiedy siane, napiszę to ogółem.

Do rzeczy:
~ Jako pierwsze paprykarze, do życia powołałem 3 nasiona F1 z mojej krzyżówki z dniem 01.01.2024, celem wybrania najbardziej zadowalających mnie cech :P
~ Pierwsza partia nasion poszła na waciki 23.01 natomiast do krążków torfowych i do zbiorek dzień później tj. 24.01
~ Założenia były takie żeby siać dużo nasion, następnie przebrać na etapie względem żywotności siewek i zostawić najlepsze okazy do wzrostu

Co za tym idzie, do życia powołałem 568 nasion z 68 odmian, ostatecznie wykiełkowały 52 odmiany i 233 osobne istnienia co przekłada się na 181 doniczek z paprykami, nie wstały numery; 2, 3, 6, 7, 11, 21, 24,30, 31, 34, 36, 38, 45, 55, 60, 65 - część nasion do mnie nie dotarła a zdecydowana większość po prostu nie wykiełkowała, długi czas leżały, ale źle nie jest, po tym sezonie będą dobre nasionka.

PAPRYKARZE <chili>

## Cross 62W x 8M F1 2023 3 szt osobno i 14 sztuk w jednej bonsai doniczce, łącze je w jedną dużą roślinkę

1. Aji Mango # Aji Ayuyo
2. Aji Pineapple
3. Aji Charapita
4. Aji Limon
5. Aji White Melocoton
6. Aji Omnicolor
7. Apocalypse Scorpion Chocolate
8. Black Pearl
9. Big Pearl (Ano Cross)
10. Biquinho Yellow
11. Black Kathumby
12. Bhut Jolokia Chocolate
13. Brazilian Starfish Yellow
14. Cheetos Yellow
15. Coral Yellow
16. Cheiro Roxa
17. Carolina Reaper Purple
18. Carolina Reaper Peach
19. Carolina Reaper Yellow
20. Cayenne Orange
21. Cayenne Yellow
22. Cayenne Joe's Long
23. Chile Negro
24. Dorset Naga
25. Dragon's Breath
26. Datil Yellow
27. Explosive Ember
28. Fidgala Roxa
29. Fatali Yellow
30. Fatali White
31. Fantomas Multicolor
32. Golden Nuget
33. Hallow's Eve
34. Heatwave
35. Habanero White Giant
36. Habanero Peruvian
37. Habanero Fransisca Oragne
38. Habanero Yucatan
39. Helix Nebula
40. Hungarian Hot Wax
41. Inka Red Drop
42. Jay's Red Ghost Scorpion
43. Jalapeno Fooled
44. Kraken Red
45. Lucifer Yellow
46. Naga Tiger DD
47. Numex Pumpkin
48. Pimenta Lisa
49. Pimenta Project No.5 Purple Orange
50. Pockmark Peach
51. Pockmark Orange
52. Raja Mirch
53. Sugar Rush Peach
54. Sugar Rush Stripey
55. Serrano
56. Trinidad Moruga Scorpion Red
57. Trinidad Moruga Scorpion White
58. Trinidad Scorpion Yellow
59. Trididad Perfume
60. Trinidad Scorpion Butch T
61. Thai Limon
62. Thai Orange
63. Thai Red
64. Thunder Mountain Longhorn
65. Ufo Purple
66. 7 Pot White
67. Jalapeno
68. Aji Limo Smukła Działka


Aktualnie sztuczne słońce kreuje dzięki dwóm własnej roboty otwartych boxach.
Powierzchnia doświetlania półki to 190cm x 28cm co daje 0,532m2 powierzchni.
Natomiast powierzchnia regału to 4 x 0,216m2 co daje łącznie 0,864m2.

Sumując obydwa regało-półki: 1,4m2 (dok. 1,396m2)

Na powierzchnie półki dałem 14 (*13 x12,5W i 1x17,5W*) żarówek 12,5W 6500K o mocy 1521lm.
Co daje w sumie ~21 294lm na 0,532m2.
Na powierzchnie regału dałem 8 i 4 (12,5W) żarówek, o barwie 6500K i 2700K o mocy 1521lm.
Więc suma na regał 18 252lm na 0,864m2.

Półka - 7 wentylatorów komputerowych o rozmiarze 140x140mm sztuka. Według producenta mają wydajność na poziomie 106m3/h. Praca ciągła 8-20.
Regał - 8 wentylatorów komputerowych o rozmiarze 140x140mm sztuka. Według producenta mają wydajność na poziomie 180m3/h. Praca przerywana 8 x 45min.

Przy mocnych wentylach stosuję nawiew przerywany, robi robotę jak i ciągła praca przy mniejszej wydajności. Zasilacz taki jak do np. rutera itp.

Łącznie i faktycznie instalacja zużywa 190W/h co daje 2,4kWh na dobę.
Box pracuje w systemie 12,5/11,5H Dzień/Noc, chciałbym więcej lecz familia musi jakoś spać 8-)
Regał pracuje 12h i w ciągu doby zużywa 2kWh.

Estetykę boxów pomińmy, najważniejsze jest dla mnie, że działają!

:!: Z racji małej ilości czasu jaki był dla mnie dostępny, trochę trudności dotknęło moje malutkie: :!:

1) Atak przędziorków - rozwalone do cna po 2 tygodniach, mniejsza połowa papryk zatem ruszyła
2) Atak ziemiórek na który trochę późno zareagowałem przez co sporej części dostało się po dupinie, ale olej neem skutecznie rozjechał im żołądki (działa systemicznie na roślinki, więc nawet jak któraś przetrwa olejny potop to po ugryzieniu i tak jest po niej) natomiast żółte lepy które łapią co zostało w powietrzu
3) Mały atak grzyba, ciężko było mi to zidentyfikować, ale wystąpiło tylko na Sugar Rush'ach więc prewencyjnie poszedł oprysk miedzianem (stąd te niebiesko-zielone plamki), z obserwacji wynika, że rozwój grzyba został zatrzymany

Czym nawożę - główną oś lecę na biobizz, pełen set-up:
Bio-grow Bio-bloom
Acti-vera Alg-a-mic
Fish-mix Cal-mag
Root-juice

Kwasy humusowe

Doraźnie:
Mocznik
Siarczan Magnezu
Wapnovit
Mikro Plus

Jako booster - Tytanit, używałem wiele lat Asahi SL, ale ostatnio coś mi nie pyknęło, spróbowawszy Tytanitu i po zobaczeniu efektów postanowiłem go użyć w najbliższych uprawach.

Generalnie niedoborów prawie żadnych, najwięcej namotały ziemiórki i brak czasu, lecz jestem już dobrej myśli.

Co z krzakami gdy nadejdzie czas na out? Część pójdzie na balkon, część na działkę do ziemi (już przekopana z kurzakiem, a jako, że paprykarze lubią kurzaka to liczę na wspaniałą synergię), i ostatnia część do donic na innej działce.
Donice ~ 12-16-60l szyte własnoręcznie z geowłókniny, sprawdzone w zeszłym sezonie, w tym udoskonalone, roślinki rosną aż miło ogromny airprunning robi robotę. :)

A teraz przejdźmy do zdjęć - styczeń/luty/marzec do dnia dzisiejszego.

Zapraszam na Growloga TUF'a 2024! :D

Tak prezentują się poczęte życia na wacikach.
Spoiler:


Młode siewki Sugar Rusha
Spoiler:


Kolejne siewki w zbiorce
Spoiler:


Tutaj siewki w krążkach torfowych
Spoiler:


-- 4 kwi 2024, o 19:02 --

Wybaczcie za jakość zdjęć, ale ta kompresja, lub - mój brak umiejętności kompresowania bez utraty jakości swoje robi, chętnie przyjmę polecany program od Was.
Jutro wrzucę trochę zdjęć aktualnych oraz moich projektów.

Kolejna dawka zdjęć regał numer 1:
Spoiler:


I regalik w całym majestacie:
Spoiler:


A tu już dziewczynki na drugim regale:
Spoiler:


Autor postu otrzymał pochwałę
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Wszyscy jesteśmy przystankami w drodze przez czyjeś życie.
Avatar użytkownika
TUF

NOWY
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 maja 2019, o 11:45
Pochwały: 2
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości