Cerber sezon 2011

Pamiętnik ogrodnika

Re: Cerber sezon 2011

Postprzez rowdy » 8 cze 2011, o 07:46

Wkopałeś doniczki w ziemię??
Avatar użytkownika
rowdy

NOWY
 
Posty: 47
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 17:15
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Cerber sezon 2011

Postprzez Cerber » 8 cze 2011, o 08:03

Tak wkopałem doniczki bo ziemia w tym miejscu jest nienajlepsza. Wiele roślin, które sadziła moja ciocia nie chciało się przyjąć. Drugim powodem wkopywania doniczek jest fakt, że czasami znikają różne wolnostojące rośliny ze szklarni na działkach, więc wolałem je ukryć.
Avatar użytkownika
Cerber

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 185
Images: 3
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 11:39
Lokalizacja: Ozimek
Papryki:

Re: Cerber sezon 2011

Postprzez Dano_bks » 8 cze 2011, o 08:51

w sumie zeby tak odciąć dno od doniczek, delikatnie żeby nie uszkodzić korzenia... ciekawe jaki efekt by był ;)
"Pokój ludziom dobrej woli, ludziom złej woli wojna"
"uważaj co mówisz, bo dzieciak słucha,
to dla niego ma być droga a nie muka"
Avatar użytkownika
Dano_bks

CHILIHEAD TEAM
ROZGADANY
 
Posty: 246
Images: 8
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 09:19
Lokalizacja: Ełk
Papryki:

Re: Cerber sezon 2011

Postprzez karlos » 8 cze 2011, o 10:35

Pisałem już o doniczkach produkcyjnych bez dna... jest to najlepsza opcja, wiele badań pokazało że wzrost roślin gdzie korzeń się zakręca jest gorszy niż u tych gdzie korzeń rośnie swobodnie w dół (głównie u roślin z palowym korzeniem).
przed zimą podcinamy korzeń na równi z doniczką (za pomocą np grubej żyłki) i bez większego paprania przenosimy roślinę na zimowisko...

Jeśli opcja zimowania nie wchodzi w grę to warto roślinę wsadzić do gruntu jeśli mamy taką możliwość :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Cerber sezon 2011

Postprzez Belfegor » 8 cze 2011, o 12:15

Grunt gruntem, ale u Nas niestety gleby lipne wszystko leży na bielicowych, a gdzie troche lepszej jest to i tak nie wystarczająco. Jak zostawi w doniczkach to i tak będą rosły ok a i zaoszczędzi na naworzeniu bo bezpośrednio w doniczke będzie i to się dalej tak bardzo nie dostanie. Ale wiadome różne sposoby każdy ma:)
Belfegor
 

Re: Cerber sezon 2011

Postprzez Cerber » 8 cze 2011, o 12:28

Co do uprawy w pierścieniach to w przyszłym sezonie zamierzam je kupić. Teraz to był przypadek, że zrobiliśmy szklarnię, przez co nie miałem nawet czasu na przemyślenia.
Avatar użytkownika
Cerber

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 185
Images: 3
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 11:39
Lokalizacja: Ozimek
Papryki:

Re: Cerber sezon 2011

Postprzez Cerber » 10 cze 2011, o 12:13

Mam pytanie, czy mrówki mogą zaszkodzić roślince, bo dzisiaj zauważyłem na działce, że spodobała im się jedna z moich jolokii.
Avatar użytkownika
Cerber

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 185
Images: 3
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 11:39
Lokalizacja: Ozimek
Papryki:

Re: Cerber sezon 2011

Postprzez Belfegor » 10 cze 2011, o 14:26

Mrówki to pół biedy. One nic Ci z roślinką nie zrobią z tego co wiem. Dodatkowo jak przyjdą mszyce to będzie problem bo mrówki jakby to ująć lubią spadź którą mszyce pozostawiają za co wzamian neutralizują coś takiego jak np biedronka, która jest naturalnym wrogiem mszyc. I wtedy mszycunie atakują roślinki pokolei i masz kape murzyna bo trzeba muchozolem pryskać:) Jak coś pokręciłem to proszę o poprawkę.
Belfegor
 

Re: Cerber sezon 2011

Postprzez riv » 11 cze 2011, o 13:08

Mrówki nie tylko wykorzystują mszyce, niektóre gatunki je wręcz hodują. Przenoszą na lepsze rośliny i zimują ich larwy razem ze swoim potomstwem. Dopóki nie ma mszyc, mrówki same w sobie nie powinny szkodzić. Choć i to może zależeć od gatunku.
私は床が上手です.
Avatar użytkownika
riv

NOWY
 
Posty: 42
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Papryki:

Re: Cerber sezon 2011

Postprzez Cerber » 11 cze 2011, o 15:09

Co do mrówek to już się ich pozbyłem tak na wszelki wypadek.
Przechodząc do spraw ważniejszych uświadomiłem sobie, że jeszcze nie wklejałem zdjęć papryk, które rosną sobie na parapecie w moim pokoju, dlatego postanowiłem zmienić tą sytuację. Na parapecie rośną mi 4x papryka ozdobna dzwonek i 2x bolivian rainbow(nie jestem pewien czy to jest ta odmiana, bo na opakowaniu było jedynie zdjęcie bez nazwy).

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Postanowiłem też wrzucić roślinki, które nie zmieściły się do szklarni czyli: Bhut Jolokia, 2x White Habanero. Mam jeszcze na parapecie na balkonie 5 krzaczków Cayenne ale nie robiłem im zdjęć.
ObrazekObrazekObrazek

A tutaj proszę bardzo White Habanero z balkonu zaczyna kwiatki puszczać. Szykują już się kolejne pąki, ale jako że te dwa były pierwsze zasłużyły na miejsce w growlogu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Cerber

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 185
Images: 3
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 11:39
Lokalizacja: Ozimek
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości