Eskafal growlog 2011

Pamiętnik ogrodnika

Re: Eskafal growlog 2011

Postprzez eskafal » 19 lip 2011, o 18:52

Update z dzisiaj:
- coś ozdobnego
Obrazek
-aji lemon
Obrazek
Obrazek
-bishop crown
Obrazek
-bhut jolokia
Obrazek
-habanero white
Obrazek
-jati jolokia
Obrazek

Ogólnie to nie jestem zadowolony z tegorocznej uprawy, zamiast być lepiej jest tak samo albo gorzej niż w zeszłym roku. Dopóki były w growboxie wszystko szło super. Potem się zrypało bo za szybko poszły do szklarni (remont w domu) :(
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Eskafal growlog 2011

Postprzez G-1 » 20 lip 2011, o 14:54

A w gruncie nic nie uprawiales nigdy ? Ja dobrze zrobilem ze wsadzilem kilka krzakow, bo maja teraz najlepsze tempo wzrostu, choc wczesniej to byly niedorostki. Nie ma tez sytuacji kiedy wiedna z braku wody, widocznie zapuscily korzenie dosc gleboko. A tez nie mam najlepszej ziemi. Moze wsadz na probe jakies. ;)
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: Eskafal growlog 2011

Postprzez karlos » 20 lip 2011, o 18:27

Zacznijmy od tego że jeśli już masz szklarnie to dlaczego nie zdecydowałeś się na gruntową uprawę? Nie rozumiem tego... masz warunki.

Jeśli chciałeś zachować mobilność było trzeba kupić doniczki foliowe bez dna i wkopać je lekko w ziemie, lub postawić na spulchnionej glebie.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Eskafal growlog 2011

Postprzez eskafal » 20 lip 2011, o 19:04

Prosto do ziemi odpada. Na całej działce jest połączenie rudy żelaza z gliną :( Mniej wymagające rośliny jak pomidory jeszcze dają radę ale papryka odpada. Dziadkowie w drugiej szklarni mają parę bell'i, urosły tyle ile zdążyły w doniczkach a teraz od ponad 2 miesięcy stoją w miejscu :( Jak będę miał chwilę to wrzucę foty albo filmik z prezentacją ziemi ;)
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Re: Eskafal growlog 2011

Postprzez Belfegor » 20 lip 2011, o 19:10

No to masz lipe ale powiem Ci tak ja trzymam krzaki w cholernym ścisku i owocuja słabo bo słabo ale minimum założone czyli 370 owoców wyrobie na pewno na 34 krzakach
Belfegor
 

Re: Eskafal growlog 2011

Postprzez eskafal » 20 lip 2011, o 19:18

Za rok zrobię testa i powiedzmy połowę krzaków wrzucę do gruntu w pierścieniach. Torf kosztuje 15 zł za 80 litrów to kupię kilka worków i zrobię dobry podkład pod pierścieniami. Zobaczymy jak to wyjdzie. W tamtym roku w mniejszych doniczkach wyrosły mi większe krzaki. W tym po prostu nie mam czasu żeby odpowiednio się nimi zająć :(
Edit: może doczekam drugiej fali kwiatów bo pierwsze owoce powinny się już niedługo wybarwiać.
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Re: Eskafal growlog 2011

Postprzez Belfegor » 20 lip 2011, o 19:58

Ja przed blokiem wsadziłem jakies 15 krzaków niedorozwoi powoli rosną bo ścisk ale dałem tak.
do dołka 50 cm
żwir, piasek, suszone wygrzebane z ziemi wszystkie korzenie starych westlandi taka poduszka jak gąbeczka żwirek i ziemia z biedro. Powiem tak ziemię tu mam kiepską nawet gorszą od twojej podejrzewam a krzaki bez podlewania i owocowania do maja są.
Belfegor
 

Re: Eskafal growlog 2011

Postprzez eskafal » 20 lip 2011, o 20:08

U mnie to ładnie rosą marchewki i cebule, krzaki jak porzeczki albo agrest już słabiej a papryki dziadków wcale nie rosną. Podejrzewam że ziemia jest bardzo kwaśna :( przekonam się za rok albo jeszcze w tym wsadzę 2-3 krzaczki przeznaczone na straty bo nadal siedzą w doniczkach 13/13 ;)
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Re: Eskafal growlog 2011

Postprzez Belfegor » 20 lip 2011, o 20:42

wapnem się odkwasza chyba glebe.
Belfegor
 

Re: Eskafal growlog 2011

Postprzez eskafal » 22 lip 2011, o 20:55

Parę fotek powinno wyjaśnić dlaczego papryki nie rosną w gruncie i pomimo szklarni rosną w doniczkach:

Obrazek
I dla porównania, tutaj widać jak bardzo różni się zwykła ziemia od tego co mam na działce:
Obrazek
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości