Paroofek - Pierwszy Growlog

Pamiętnik ogrodnika

Paroofek - Pierwszy Growlog

Postprzez paroofek » 19 maja 2011, o 16:33

To mój pierwszy growlog. Zdjęcia papryk wrzucałem już na habanero.pl (nie do growloga) ale czytając coraz więcej, o przenosinach, postanowiłem otworzyć growloga tutaj.

Odmiany jakie posiadam to:
Jalapeno Purple
Scotch Bonnet Orange
Scotch Bonnet Red
Chocolate Bhut Jolokia
Naga Jolokia
Bhut Jolokia
Habanero Orange
Habanero Red
Habanero Chocolate
Habanero White
Trinidad Scorpion
7-Pod
Uba Tuba
+węgierski no-name, którego nasionka wyciągnąłem z ususzonego pęczku wiszącego w mojej kuchni ;)


Papryczki zostały zasadzone 2 marca. W sumie ponad 50 nasionek trafiło do mini-szklarenki. Roślinki zaczęły kiełkować i w momencie kiedy w najlepsze wyskakiwały z ziemi, szklarenka została zrzucona na ziemię. Część straciłem na dobre, część mniej uszkodzonych przetrwała, a nasionka, które nie wykiełkowały, wróciły do ziemi. Ostatecznie wszystko podzieliło się na 2 grupy, pierwsza piętnastka została przesadzona do doniczek wcześniej. Do tego bardzo sprytnie, o oznaczeniu doniczek i roślin, przypomniałem sobie gdy cała ferajna siedziała już w nieoznakowanych doniczkach :oops: Następnie kiedy druga grupa gotowa była do przesadzenia, pierwsza przeskoczyła do większych doniczek, a nowe roślinki zajęły ich miejsca. Papryczki nawożę biohummusem. Stoją na 2 parapetach o ekspozycji zachodniej, niestety nie mam ani jednego południowego okna a i balkony są wystawione na wschód. Powoli wystawiam je wszystkie chociaż na balkon lub zewnętrzne parapety. Patyczki które widać na zdjęciach mają orientacyjnie zaznaczone kreski co 5 cm.

Grupa 1:
Tak jak napisałem wcześniej, właściwie nie wiem co jest czym, czekam na niespodziankę. Dzisiaj z 3 roślinek poobrywałem pączki (w sumie około 40). Zdjęcia postaram się poprawić kiedy sfotografuje je po raz kolejny.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Grupa2:
W tym wypadku domyślam się co do części z nich. Postaram się to uaktualnić jeśli tylko odzyskam notatki zawierające spis pozycji w miniszklarence.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Jeśli post powinien być inaczej zregadowany (mniej miniatur) dajcie znać, zmienię to jeśli będzie trzeba.
Ostatnio edytowano 21 maja 2011, o 00:37 przez paroofek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
paroofek

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 11:44
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Paroofek - Pierwszy Growlog

Postprzez Polishteam » 19 maja 2011, o 16:36

Witam, dzięki za przyjście na nasze forum. Papryki bardzo ładnie rosną. Powodzenia w uprawie.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Paroofek - Pierwszy Growlog

Postprzez beerciik » 20 maja 2011, o 22:16

Ładne, ładne rośliny :)
Będą owoce to będzie można spróbować je identyfikować :P
Co do linków to jeśli chcesz to oddzielaj miniatury spacją a nie enterem i powinny w jednej linijce być wtedy o ile chcesz żeby tak było.
Powodzenia w uprawie!
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Paroofek - Pierwszy Growlog

Postprzez paroofek » 24 maja 2011, o 00:06

Dzięki beerciik, część z nich to z nasionek od Ciebie, zakupionych na allegro. Zastanawiam się kiedy i do jakich doniczek teraz je wrzucić.
Avatar użytkownika
paroofek

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 11:44
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Re: Paroofek - Pierwszy Growlog

Postprzez paroofek » 26 maja 2011, o 18:02

Dzisiaj wrzuciłem większe papryczki do 2litrówek, chciałem w zasadzie już większość tak potraktować, ale w sklepie zabrakło doniczek. Wrzucam fotki, w mniejszej ilośći, te z głównego posta będę pojedynczo aktualizował zapewne. Przy okazji fotek widać, jak marne mam oświetlenie na balkonie ;/ zacieniony całkowicie od około 14. Myślę teraz nad przeniesieniem ich na balkon do rodziców, piętro niżej, tak aby wystawiać je do ogródka żeby załapały chociaż odrobinę więcej słońca. Ta jedna poturbowana spadła z parapetu i się złamała, ale żyje i coś tam na niej odrasta.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
paroofek

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 11:44
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Re: Paroofek - Pierwszy Growlog

Postprzez paroofek » 25 lip 2011, o 12:46

Dzisiaj zrobiłem kilka fotek tym roślinom które wydały już owoce. Wiekszość jeszcze jest na poziomie kwiatków/pączków ale cóż poradzić jak taka pogoda. Dalej nie wiem co jest czym, może poza purple jalapeno ;p i Ubatuba (2 od lewej w dolnym rzędzie) Czekam na więcej ciepła i słońca żeby zapodać im 3 dawkę AsahiSL

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
paroofek

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 11:44
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Re: Paroofek - Pierwszy Growlog

Postprzez locoloco360 » 25 lip 2011, o 22:46

Siema
przycinałeś te roślinki czy same się tak rozkrzewiły?
Avatar użytkownika
locoloco360

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 14:19
Papryki:

Re: Paroofek - Pierwszy Growlog

Postprzez paroofek » 25 lip 2011, o 22:53

Tylko niektóre przycinałem, akurat te które teraz mają owoce nie były przycinane, same ładnie się rozkrzewiały, reszcie przyciąłem wierzchołki w pewnym momencie. Jutro zrobię jakieś bardziej oglądowe fotki całej hodowli, dzisiaj jeszcze nie miałem czasu. Na nich powinno być widać jak rosną te przycięte okazy.
Avatar użytkownika
paroofek

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 11:44
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Re: Paroofek - Pierwszy Growlog

Postprzez Ludwik » 26 lip 2011, o 08:58

Z tego co widzę, to na 90% na trzech/czterech zdjęciach są Naga Jolokia. U mnie identycznie wyglądają, nawet odcień owoca mam teraz ten sam.
Avatar użytkownika
Ludwik

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 79
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 00:48
Lokalizacja: Stalowa Wola
Papryki:

Re: Paroofek - Pierwszy Growlog

Postprzez paroofek » 3 sie 2011, o 20:07

Update całej hodowli. Tam gdzie pojawiły się jakieś owoce starałem się robić im zdjęcia, na wielu jeszcz są tylko kwiatki lub pączki, najwyżej będę je doświetlał jakoś jesli będzie trzeba, to dopiero pierwsza próba z hodowlą więc jestem zadowolony że jakiekolwiek owoce się pojawiły.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
paroofek

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 11:44
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron