Buzz 2015

Pamiętnik ogrodnika

Re: Buzz 2015

Postprzez bananajama » 1 mar 2015, o 14:22

więc powodzenia :D
Avatar użytkownika
bananajama

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Images: 143
Dołączył(a): 30 sty 2014, o 17:56
Lokalizacja: Wiedeń
Pochwały: 9
Papryki: grzeją się :)

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Buzz 2015

Postprzez theredi » 6 mar 2015, o 00:36

ladniee :) ale te liscienie dziwne, jesli podlewasz kranowka to ph moze byc za wysokie, a jesli sie wyciagaja to sprobowalbym je podniesc blizej swiatla jesli lamp nie da sie obnizyc
Avatar użytkownika
theredi

NOWY
 
Posty: 26
Images: 2
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 10:22
Papryki:

Re: Buzz 2015

Postprzez Buzz » 7 mar 2015, o 19:59

Zacząłem dodawać biohumus do każdego podlewu, dzisiaj opryskałem wszystko wodą z odrobiną Florovitu, ale liścienie Jalapeno a także pomidorów nadal żółkną, u jednej rośliny już odpadły. Inne rośliny nie mają jeszcze takich objawów. Czy to naturalny proces odpadania liścieni? Czy coś złego się dzieje? Dodatkowo zauważyłem, że Jalapeno rośnie wolniej w porównaniu do innych roślin...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Buzz

NOWY
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk
Papryki:

Re: Buzz 2015

Postprzez khz86 » 7 mar 2015, o 20:28

U mnie liscienie w najstarszej sadzonce tez odpadly pare dni temu. Sama roslina natomiast wyglada bardzo dobrze.
Avatar użytkownika
khz86

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 93
Dołączył(a): 3 lut 2015, o 20:56
Lokalizacja: Białystok
Papryki:

Re: Buzz 2015

Postprzez Buzz » 9 mar 2015, o 20:48

Pomyślałem, że jakiś update zrobię po przesadzeniu wszystkich starszych roślin do większych kubków, ale jako że skończyła mi się ziemia, postanowiłem że będzie dziś <salut>

Rośliny rosną bardzo prawidłowo, nie powiem, że "jak na koksie", ale nie mam raczej większych zastrzeżeń. Kiełkowalność odmian wysianych w I połowie lutego na poziomie 80-90%, z tym że kilka wyszło trójlistnych, albo od razu nadających się na śmietnik (poskręcane, nie rosnące itd.). Wyjątkiem od dobrego wzrostu jest Jalapeno - jak gdyby zatrzymało tworzenie liści, być może nieznacznie idzie w górę, liścienie żółkną, liście właściwe zaczynają się zwijać do środka... Ktoś ma pomysł czym to jest spowodowane? Jak temu zapobiec? Wszelkie rady mile widziane panowie i panie <chili> <salut>

Podlewam przy każdym razie Biohumusem, raz spryskałem Florovitem do warzyw.

Pozbyłem się już lampy grzejnej, ponieważ etap kiełkowania już się skończył. Temperatura utrzymuje się w granicach 19-24 podczas oświetlania i ok. 18 przy wyłączonych lampach.

Mam nadzieję, że w kubkach 0,5-litrowych sadzonki ruszą, w 200ml masa korzeniowa dochodziła już do krawędzi i nie miała jak dalej się rozwijać. W każdym razie wyjątkowo jestem zadowolony z HP22B, rośnie chyba najładniej <chili>

Teraz kilka zdjęć - popatrzcie proszę na to Jalapeno, wiązałem z nim spore nadzieje :?

Całość:
Obrazek

Temperatura:
Obrazek

HP22B:
Obrazek

Habanero Red:
Obrazek

Jalapeno:
Obrazek
Avatar użytkownika
Buzz

NOWY
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk
Papryki:

Re: Buzz 2015

Postprzez bananajama » 9 mar 2015, o 21:15

Wrzuć zdjęcia co i jak się skręca. Trudno stwierdzić :D
Avatar użytkownika
bananajama

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Images: 143
Dołączył(a): 30 sty 2014, o 17:56
Lokalizacja: Wiedeń
Pochwały: 9
Papryki: grzeją się :)

Re: Buzz 2015

Postprzez Buzz » 9 mar 2015, o 21:42

Bananajama <salut>

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Buzz

NOWY
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk
Papryki:

Re: Buzz 2015

Postprzez bananajama » 9 mar 2015, o 22:08

Z jedną sztuką jest problem ? Paniki nie ma. Sporo wyciągnięta. Wyjmij ją z box'a na parapet do dziennego słońca. Nawozisz więc narazie bym się skupił na oświetleniu. :D
Avatar użytkownika
bananajama

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Images: 143
Dołączył(a): 30 sty 2014, o 17:56
Lokalizacja: Wiedeń
Pochwały: 9
Papryki: grzeją się :)

Re: Buzz 2015

Postprzez Buzz » 9 mar 2015, o 22:35

No wlasnie nie tylko jedna sztuka... Wszystkie wygladaja podobnie, na zdjeciach sa 2 rosliny (jedna zgubila liscienie, druga jeszcze nie). Wlasnie dziwi mnie to, ze sa tak wyciagniete, wszystko poza nimi rosnie ladnie...
Avatar użytkownika
Buzz

NOWY
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk
Papryki:

Re: Buzz 2015

Postprzez Buzz » 17 mar 2015, o 19:13

Jedna rzecz, której się nauczyłem - nie zwlekać z przesadzaniem. Chyba warto poświęcić kilka roślinek, żeby zmieściły się większe doniczki, bo efekty są widoczne gołym okiem. Po tygodniu od przesadzenia rośliny, które początkowo wyglądały identycznie teraz dzieli przepaść.

Jalapeno i niektóre pomidory nadal "niezbyt" - u pomidorów to może być wina przesuszenia, bo podlewałem je razem z paprykami, a chyba powinny mieć bardziej wilgotno, natomiast z jalapeno nie wiem co się dzieje. Wykonałem natomiast oprysk Asahi, może pomoże.

W sumie nie wiem co mam więcej powiedzieć, bo chyba nic odkrywczego tu więcej nie napiszę, pora na kilka zdjęć ;)

Całość
Obrazek

Habanero Red
Obrazek

Dwie HP22B - jedną z nich przesadziłem 8 dni temu, jedną wczoraj. Zgadnijcie która jest która ;)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Buzz

NOWY
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości