Buzz 2015

Pamiętnik ogrodnika

Re: Buzz 2015

Postprzez Fartuch » 17 mar 2015, o 22:40

Faktycznie różnica ogromna :mrgreen: jakiej wielkości kubeczki ? i przesadzałeś jak zaczęło rosnąć drugie piętro liści właściwych ?
Avatar użytkownika
Fartuch

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 80
Images: 26
Dołączył(a): 24 maja 2014, o 14:00
Lokalizacja: Kraków
Papryki: Lubię ;)

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Buzz 2015

Postprzez Buzz » 25 mar 2015, o 20:52

Kubki są półlitrowe, przesadzałem kiedy uznałem, że są już wystarczająco duże :P Obecnie przesadziłem dodatkowo z każdego gatunku po 2-4 sadzonki i zostawiłem w boxie, łącznie jest 36 roślin. Reszta poszła do pudeł oświetlanych 3 żarówkami 23W 6500K, powinno wyjść jakieś 15000 lx. Dzisiaj z okazji słońca największe rośliny poszły na spacer na parapet, więc uznałem, że cyknę kilku sztukom zdjęcia :) Postanowiłem przyciąć po jednej roślinie z każdego gatunku i za niedługo porównam wyniki. U przyciętych delikwentów widać już odchodzące nad liśćmi kolejne pędy boczne. Jedno pytanie - czy korzenie papryk i pomidorów muszą być osłonięte od światła, żeby nie gniły? Owinąć kubki folią?

Całość - w tylnym rzędzie od lewej pomidor Alicante, 2 Jalapeno, Habanero Red, w przednim od lewej 2 HP22B, Piri Piri, 2 Habanero Red
Obrazek
Obrazek

Przycięte HP22B
Obrazek

Po lewej przycięta, po prawej nie - HP22B
Obrazek

3 Habanero, jedno z nich przycięte
Obrazek

Odchodzące pędy z przyciętego pomidora Alicante
Obrazek

Annuumki - Jalapeno
Obrazek
Avatar użytkownika
Buzz

NOWY
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk
Papryki:

Re: Buzz 2015

Postprzez Buzz » 4 kwi 2015, o 17:18

Bardzo szybki up. Rośliny rosną ładne, w boxie zostało 36 dziewczyn, wszystkie przesadzone do 0,5l kubków. Reszta rośnie pod żarówkami, jednak zostały przesadzone później, więc są trochę w tyle. Niektóre pomidory z boxa doznały dziś mocnego cięcia, ale zaczynały już dorastać do 30cm, uznałem, że pora puścić 2 stożki wzrostu i później zrobić z tego 2 rośliny. Parapetowa plantacja pomidorów wysadzonych na początku marca ma się zaskakująco dobrze, myślałem, że ostatni brak słońca na południu Polski mocno je przetrzebi. Pełnej relacji spodziewajcie się za kilka dni, na razie prowizoryczne zdjęcia telefonem.

HP22B, nieprzycięte, ale ma się dobrze :)
Obrazek

Jak widać z pomidorów został prawie sam kikut :lol:
Obrazek

Całość, zaczyna się robić busz ;) (sorry za jakość zdjęcia, telefon nie ogarnia takiego światła)
Obrazek
Avatar użytkownika
Buzz

NOWY
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk
Papryki:

Re: Buzz 2015

Postprzez Buzz » 6 kwi 2015, o 09:32

Dzisiaj przy ogarnianiu boxa zauważyłem, że ze Scorpionem rośnie jeden pomidor "na gapę" :lol: Nie mam pojęcia jaki to gatunek i skąd on się tam wziął :?

Natomiast mam do Was pytanie - w jaki sposób mogę go przesadzić do innej doniczki bez uszkadzania korzeni zarówno jego jak i papryki?

Obrazek
Avatar użytkownika
Buzz

NOWY
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk
Papryki:

Re: Buzz 2015

Postprzez pacpaw » 6 kwi 2015, o 12:03

Pionowo z gory wsadz cos pomiedzy i podwaz pomidorka. Ogolnie Psiankowate nie sa wrazliwe na naruszenia korzeni, a wrecz odwrotnie nawet wskazane jest sciac korzen palowy aby rozrastal sie na boki, takze wszystko powinno sie udac.
Avatar użytkownika
pacpaw

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 104
Images: 0
Dołączył(a): 30 cze 2013, o 09:17
Lokalizacja: Poznań
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości