Jock's Hot Spot

Pamiętnik ogrodnika

Jock's Hot Spot

Postprzez jock » 30 kwi 2015, o 04:51

Witam, poniżej chcę przedstawić historię pewnej "choroby" jaka mnie nawiedziła i trwa już 120dni <chili>

Występują:

- Trinidad Scorpion,
- Naga Morrich,
- Bhut Jookia,
- Dorset Naga LT,
- Jalapeno F1,
- India Mix,
- Mex Mix,
- 7Pod,
- Trinidad Scorpion FG,
- Bih Jolokia,
- Sorrano,
- Chinda,
- Devils Tongue,
- Pepperoni,
- Habbanero Yellow,
- Piri Piri,
- Cayene,
- Carolina Reaper,
- Ramiro... and more.
(każdej jest po około 4szt. niestety opisanych kubeczków mam ~50% bo miałem mały wypadek i się wszystko rozwaliło, pomieszało i cud, że żyje dalej)

9226

Box

Box ma wymiary 200x120x120 jakiś najtańszy allegrowy, wyłożyłem mu ściany kocami ratowniczymi i działa idealnie. Wentylowany jest wiatrakiem 220W takim jak do obudowy komputera z tym, że ma z 16cm i jest naprawdę jak huragan.

9237

W boxie zamontowany jest higrometr/termometr oraz kaloryfer elektryczny z termostatem który pozwala mi utrzymać (przynajmniej z początku jak wszystko się mieściło w środku) wilgotność i temperaturę.

9230

Oświetlenie

W boxie wisi sobie koszyk do którego przymocowane są 2 lampy fotograficzne 125W 72000lm (wybarwienie lamp podam później)

9227

Pomiędzy lampami jest chiński panel LED 120W - całość idealnie mieści się podwieszona i daje równomierne światło. Rośliny są w rotacji pod lampami, ponieważ mam 5 skrzynek, przy każdym podlewaniu przesuwam o jedną pozycję daną skrzynkę i zmieniam jej warunki oświetlenia.

9228

Progres

9234

9236

9239

Disco <chili>

9240

Spacerek...

9243

Szklarnia

Jako, że zbliża się czas wywalenia tego wszystkiego pod folię zakupiłem szklarnię 8mx3mx2m powinno to jakoś zaspokoić apetyt na powierzchnię roślinną..

9244

9245

Co dalej?

Ponieważ przespałem trochę temat donice/wiadra/cokolwiek w tym roku wszystko będzie w foliowych donicach 15L (czekam na kuriera właśnie), mam jakieś 2000L ziemi w workach - torf z piaskiem, kompostem itd.. mam ~250L perlitu i do tego chciałbym kupić jakieś 200L piachu i zmieszać wszystko w fajną masę podłożową. Rośliny już się nie mogą doczekać i ja szczerze mówiąc też.

Tymczasem złamałem nogę.. i czekam, aż mnie wypuszczą z gipsu na wolność i będę mógł dalej zająć się wszystkim..

AMA

Oczywiście pytajcie o co chcecie, czy tutaj czy na PW - chętnie na wszystkie pytania odpowiem.


Tymczasem tyle, czekajcie na update'y.. po więcej zapraszam na FB https://www.facebook.com/jockshotspot <thumright>
Avatar użytkownika
jock

NOWY
 
Posty: 16
Images: 37
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 05:15
Papryki: Ostre :)

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Jock's Hot Spot

Postprzez mih000 » 30 kwi 2015, o 05:48

Ostra zajawka <thumright>
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Jock's Hot Spot

Postprzez Drozdek » 30 kwi 2015, o 07:17

Fajne dziewuchy :) Zabezpiecz tunel co by Ci nie pofrunął, jak mocniej dmuchnie.
Avatar użytkownika
Drozdek

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Images: 4
Dołączył(a): 25 lut 2015, o 19:40
Lokalizacja: pomorze
Pochwały: 4
Papryki: ostre

Re: Jock's Hot Spot

Postprzez jock » 30 kwi 2015, o 07:43

Drozdek napisał(a):Fajne dziewuchy :) Zabezpiecz tunel co by Ci nie pofrunął, jak mocniej dmuchnie.


już fruwał - zostawiłem na jeden dzień bez zabezpieczenia i sąsiad przyszedł spytać co mój tunel robi u niego na podwórku.. <smierc> teraz zdjęta jest folia i czekam na zdjęcie gipsu <thumright>
Avatar użytkownika
jock

NOWY
 
Posty: 16
Images: 37
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 05:15
Papryki: Ostre :)

Re: Jock's Hot Spot

Postprzez DAN » 30 kwi 2015, o 13:49

Hodowla na bogato <salut> Ładnie to wszystko wygląda !
Avatar użytkownika
DAN

NOWY
 
Posty: 26
Images: 4
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 13:37
Lokalizacja: KTA
Papryki:

Re: Jock's Hot Spot

Postprzez bananajama » 30 kwi 2015, o 15:24

Podziwiam <salut> nie wiem jak u Ciebie z prądem ale te lampy można zastąpić energooszczędnymi po kilka W zamiast 125W sztuka. Schron efektowny :) Powodzenia!
Avatar użytkownika
bananajama

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Images: 143
Dołączył(a): 30 sty 2014, o 17:56
Lokalizacja: Wiedeń
Pochwały: 9
Papryki: grzeją się :)

Re: Jock's Hot Spot

Postprzez jock » 30 kwi 2015, o 21:59

bananajama napisał(a):Podziwiam <salut> nie wiem jak u Ciebie z prądem ale te lampy można zastąpić energooszczędnymi po kilka W zamiast 125W sztuka. Schron efektowny :) Powodzenia!


Lampy dostałem w prezencie (prąd mam za darmo), generalnie całość budowana była 'o mam trochę kasy' bo nie miałem pracy przez jakiś czas.. na przyszły sezon będzie totalna modernizacja. Panel LED też ma przewagę 640nm diod - to wszystko partyzantka i nauka w trakcie długiej lekcji - najpierw czytałem o lampach do innych roślinek i stąd pewne niekompetencje. Generalnie jestem zadowolony z pierwszego razu - rośliny zdrowe, dobrze wybarwione, 30cm w 120dni od wywalenia na gazę. Będzie dobrze tylko mnie wyjmą z tego cholernego gipsu wreszcie.. <salut>

UPDATE: użyłem 2x połowę dawki nawozu TARGET do pomidorów (duże owoce czy coś takiego ma napisane) z czerwonym napisem takiego. Czyni cuda moim zdaniem. Do tego zbierałem skorupki od jajek (też nauka o innych roślinkach ;) oraz skórki od bananów i resztki owoców - zrobiłem z tego kompościk mały i planuję tym delikatnie podlać po wstawieniu do szklarni.
Avatar użytkownika
jock

NOWY
 
Posty: 16
Images: 37
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 05:15
Papryki: Ostre :)

Re: Jock's Hot Spot

Postprzez jock » 5 maja 2015, o 21:33

9295

musiałem wywalić trochę roślin z namiotu bo za gęsto już miały od jakiegoś czasu i dolne partie liści nie dostawały światła, ukryte pod parasolem z koron :mrgreen:
Avatar użytkownika
jock

NOWY
 
Posty: 16
Images: 37
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 05:15
Papryki: Ostre :)

Re: Jock's Hot Spot

Postprzez jock » 17 maja 2015, o 17:32

Jako, że już po Zośce czas na przenosiny do szklarni..

9328

9329

125 wejdzie w 2x1x2 konfiguracji.. dziś już nie mam siły na napełnianie tego <thumright>
Avatar użytkownika
jock

NOWY
 
Posty: 16
Images: 37
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 05:15
Papryki: Ostre :)

Re: Jock's Hot Spot

Postprzez Psyhe » 20 maja 2015, o 15:03

Z kubków 150 ml jedno przesadzenie robisz od razu docelowo ?
<thumright>
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:


Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron