Bifu - sezon 2017

Pamiętnik ogrodnika

Re: Bifu - sezon 2017

Postprzez mih000 » 13 sie 2017, o 19:10

bifu napisał(a):W domu na parapecie też stoi condros, tuż obok apacha i jeden kwiat musiał się zapylić od apacha i wygląda cudnie, błyszcząca, śliczna ..........czerwona jagoda. Po prostu super kundel :mrgreen:


W tym pokoleniu nie byłoby tego widać, owoc wciąż ma geny krzaka na którym rośnie, dopiero jego pestki dadzą ew kundla. Chociaż ryzyko crossa w takich warunkach jest marginalne.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Bifu - sezon 2017

Postprzez bifu » 13 sie 2017, o 19:35

Zatem zaistniało jakieś inne zjawisko, gdyż wszystkie inne condrosy książkowe kolory jasnyfilet a owa jagoda czerwień meksykańska.
Avatar użytkownika
bifu

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 99
Images: 208
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 11:34
Lokalizacja: Ropczyce
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Bifu - sezon 2017

Postprzez solymr » 13 sie 2017, o 20:21

U mnie na etapie formowania się owocu, na krzakach Murupi Amarela i Bhut Joloka Peach widziałem fioletowe przebarwienia pochodzące od krzyżowego zapylenia z fioletową krzyżówką Mystery Mediterranean, choć ostatecznie owoc wybarwia się prawidłowo.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Bifu - sezon 2017

Postprzez Leif » 13 sie 2017, o 20:25

bifu napisał(a):A już nie czepiajmy się literówek bo nie ma o co ;) przecież mój nick to Bifu ;)

Będzie ciężko... bo jestem gramatycznym nazistą - kłują mnie w oczy (cudze) literówki, a własnych błędów nie widzę ;)

bifu napisał(a):Wracając do tematu, to habanero white peruvian jak i inne na zdjęciach zapuściły swoje korzenie w 5 litrowych wiaderkach "na kapustę" :mrgreen: i stoją w nich na kostce koło domu. Drugi krzaczek białej habki stoi w domu na parapecie i już tak ładnie nie owocuje jak ten na zdjęciu, jednak słońce, słońce i jeszcze raz słońce robi robotę. Od samego rana te we wiaderkach stoją na południowo-wschodniej stronie domu, więc tak gdzieś do 13-ej full słońce ( oczywiście jak dzień słoneczny :lol: ) natomiast jak wracam z pracy do około 16-ej zmieniają miejsce stacjonowania na zachodnią stronę i znów słońce do wieczora. Również liczę na peruviana bo owoce może nie za wielkie, ale moc powinna być słuszna :D .

Też mam parę krzaczków peruwiańskiego i jestem zachwycony tą odmianą. Mam 4 w skrzynce i 1 w baniaku po 6L mineralnej (z uwagi na większy pojemnik później zaczęła owocować), pozwoliłem im rosnąć jak chcą (w większości), ale patrząc po twoim, spróbuję w przyszłym sezonie zrobić je na drzewka.
Przy przestawianiu nic nie odpada? Jak kiedyś na noc zabierałem (była burza z bardzo silnym wiatrem), to mi odpadł owoc Pasilli Bajio :( Nie masz takich przygód?

bifu napisał(a):Condora :mrgreen: jeszcze nie próbowałem, dopiero się zaczęło wybarwiać i wydaje mi się, że jeszcze nie czas na niego

Spokojnie, to pytanie na zaś.

bifu napisał(a):W domu na parapecie też stoi condros, tuż obok apacha i jeden kwiat musiał się zapylić od apacha i wygląda cudnie, błyszcząca, śliczna ..........czerwona jagoda. Po prostu super kundel :mrgreen:

Umieram z ciekawości - wrzuć foto jak będziesz miał moment <tomato>
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: Bifu - sezon 2017

Postprzez bifu » 15 sie 2017, o 19:35

Ok. Złapałem chwilę i już wrzucam zdjęcia Condorsów z domu :
Wersja właściwa
13339

Wersja piękny czerwony :shock:
13340

Dziś z okazji wolnego czasu dokonałem ogolenia kilku sztuk jalapów ( mexico, classic early)
13338
A jak już zacząłem golić krzaczki z już dojrzałych jagód to miseczka tego wyszła.
13337
Avatar użytkownika
bifu

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 99
Images: 208
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 11:34
Lokalizacja: Ropczyce
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Bifu - sezon 2017

Postprzez solymr » 17 sie 2017, o 16:53

nieźle kolorowy zbiór <thumright>
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Bifu - sezon 2017

Postprzez bifu » 17 sie 2017, o 22:10

Poratujcie proszę radą - nasiona na przyszły rok z jalapów to wydłubywać z zielonej czy czerwonej jagody ?
Avatar użytkownika
bifu

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 99
Images: 208
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 11:34
Lokalizacja: Ropczyce
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Bifu - sezon 2017

Postprzez Pawlak » 17 sie 2017, o 23:09

Ja wydłubałem z zielonych i nie miałem z nimi problemów.
Avatar użytkownika
Pawlak

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 80
Images: 2
Dołączył(a): 16 maja 2016, o 16:25
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Bifu - sezon 2017

Postprzez bifu » 23 sie 2017, o 21:40

Borys napisał(a):Ciekaw jestem jak Ci wyjdzie Naga Viper i JAFSH - ostrzę sobie apetyt na tą pierwszą hybrydę.


Hm..jakby to opisać. Do rzeczy, dotychczas miałem okazje zaostrzać potrawy jedynie cayennami, w tym roku już miałem "okazję" :lol: skosztować habanero red i nie powiem żeby mi specjalnie smakowało, mocna cytrusowa nuta, ale moc zdecydowanie większa od annumów. Ostatnimi dniami wybarwiło się po kilka jagód i jafsh'a i nagi viper'a, więc nadszedł czas na chrupnięcie czegoś znacznie ostrzejszego :mrgreen: . Jedną nagę posiekałem i poszła do dwóch kanapek z serem żółtym, salami oraz prażoną cebulką ( sam sobie uprażyłem :D ) i........... z początku było jeszcze znośnie, potem kapsaicyna tylko potęgowała moc, ale sobie myślę : co ja nie wytrzymam :?: , ja :?: ..........i musiałem chapnąć łyżkę śmietany (akurat była pod ręką) bo paliło <chili> fest.
Cienki Bolek jestem i tyle :oops:
Tak Borysie wyglądała moja dziewicza przygoda z pierwszą hybrydą.
Avatar użytkownika
bifu

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 99
Images: 208
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 11:34
Lokalizacja: Ropczyce
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Bifu - sezon 2017

Postprzez bifu » 29 sie 2017, o 09:58

Habanero red zaczęło wybarwiać się na grandę :mrgreen: a i inne odmiany też "dostarczają" jagód, wiec trzeba je przerabiać.
Coś tam już ususzyłem ( mniejszy słoiczek to cayenne yellow, cheyenne yellow, goldfinger większy zaś to habanero red i orange - z 12 nasion habanero red dwa krzaczki "się spomarańczowały " :lol: i mam też w tym kolorze i o dziwo to są te krzaczki co rosną w domu, wszystkie rezydujące we wiaderkach bądź w gruncie są czerwone )
13408
A tu kolejna tura przekrojonych habek, piri piri, kilka jafshów, i innego żółtego szajsu przygotowana do suszenia.
13407
Avatar użytkownika
bifu

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 99
Images: 208
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 11:34
Lokalizacja: Ropczyce
Pochwały: 3
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości