Algiz - Sezon 2018

Pamiętnik ogrodnika

Re: Algiz - Sezon 2018

Postprzez rfl1 » 27 lut 2018, o 19:18

Przyznam iż mając na uwadze moc całkowitą oświetlenia, ilość lumenów jest zdumiewająco podejrzana i bardziej niż wystarczająca dlatego jestem zaskoczony ogólnym wynikiem. Pół żartem/pół serio wygląda to to jakbyś przyłożył telefon bezpośrednio do źródła światła :D. U mnie przy mocy 45w panelu led, wartość 15cm od szczytów wynosi 7000lux. Widać że w zastosowanych ledach które nabyłeś wiązka światłą jest bardziej skupiona co w rozrachunku nie wiem czy można uznać ze wadę czy zaletę. Porównanie Buena Mulata z 7 Pot White nie wymaga komentarza. Ogólnie wszystko wygląda schludnie i zdrowo. Powodzenia <thumright>
Avatar użytkownika
rfl1

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 sty 2018, o 13:06
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Algiz - Sezon 2018

Postprzez Algiz » 27 lut 2018, o 19:50

Dzięki rfl1. Zrobiłbym Ci zdjęcie, ale może być to wyjątkowo trudne przy robieniu pomiaru telefonem :D Możesz mi wierzyć jest to wynik 15 cm pod lampami. Myślę, że tu chodzi o to skupienie. Biorąc ten kąt rozsyłu światła rysowałem sobie trójkąty na kartce i sprawdzałem pokrycie powierzchni przez światła biorąc pod uwagę odległość roślin od lamp. Wyszło całkiem dobrze więc stwierdziłem, że przynajmniej nie będzie mi światło uciekać na boki.
Avatar użytkownika
Algiz

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 56
Images: 4
Dołączył(a): 10 lis 2017, o 09:48
Papryki:

Re: Algiz - Sezon 2018

Postprzez Mr. Ed » 27 lut 2018, o 20:30

Do pomiaru luksów trzeba podchodzić z dystansem, temat jest dość skomplikowany. Po pierwsze, lumeny i luksy są kalibrowane pod wrażliwość oka ludzkiego, więc światło niebieskie albo czerwone będzie miało znacznie mniej lumenów niż strumień światła zielonego o tej samej energii. Po drugie, widma różnych źródeł światła, zwłaszcza energooszczędnych, są dość "chaotyczne", mają prążki tu i tam poskładane tak, by oszukać ludzkie oko sprawiając wrażenie takie, jak światło białe o ciągłym widmie, wytwarzane przez promieniowanie cieplne. Mierniki, zwłaszcza te tańsze, mogą więc również zostać oszukane, tylko w inną stronę.

W przypadku paneli złożonych z czerwonych i niebieskich LED-ów mówienie o lumenach nie ma dla nas najmniejszego sensu.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości