Sezon 2018 - podejście drugie

Pamiętnik ogrodnika

Re: Sezon 2018 - podejście drugie

Postprzez Alex » 2 mar 2018, o 18:12

Niby to wiem, ale i tak mi jej żal. Taka jest łysa teraz, bidulka :cry:

Chociaż tak szczerze, to tu niby żałoba po tych pięknych listkach, a już się zasadzam z nożyczkami na drugą :D
Avatar użytkownika
Alex

NOWY
 
Posty: 34
Images: 14
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 20:44
Lokalizacja: 50°27′01″N 18°59′21″E
Pochwały: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Sezon 2018 - podejście drugie

Postprzez Alex » 13 mar 2018, o 21:08

Nie może być cały czas pięknie, muszą być też problemy.

Od pewnego czasu zmagam się z zaburzeniami wzrostu moich papryk, towarzyszą temu zmiany chlorotyczne, deformacje liści oraz zamieranie brzegów blaszki liściowej. Wszystko zaczęło się około dwóch tygodni temu od problemów z utrzymaniem temperatury (spadek do ok 17 stopni z powodu ataku mrozu). Mimo w miarę szybkiego unormowania warunków termicznych papryki wyraźnie wyhamowały ze wzrostem, młode liście były skarłowaciałe, wyraźnie jaśniejsze, natomiast starszym liściom zaczęły usychać końcówki, a później również brzegi.

Zmiany te zinterpretowałam (prawdopodobnie błędnie) jako skutki niedoborów składników odżywczych i zdecydowałam się zastąpić biohumus nawozem organicznym (Biobizz Bio-Grow). Chloroza częściowo ustąpiła, papryki wypuściły kolejne liście, jednak ogólny stan roślin poprawił się tyle co nic - jak na załączonym obrazku

13902

Zdemotywowana brakiem efektów chwalonego wszem i wobec nawozu postanowiłam zasięgnąć opinii ekspertów.
I słusznie, bo moja diagnoza niechybnie doprowadziłaby rośliny do zguby <smierc>
Podejrzenie przenawożenia. Szczegóły tutaj --> Deformacje/usychanie liści, ograniczony wzrost
Dziękuję ch4 za interwencję, zgodnie z sugestią na chwilę obecną dieta o czystej wodzie z nadzieją na szybką poprawę sytuacji.

Pozytywny akcent - Bird's Eye po mocnym cięciu mają się stosunkowo nieźle. Zaczynają nieśmiało się rozkrzaczać.

13904

Na koniec, w oczekiwaniu na nowy wybuch zieleni, poglądowa fotka z wczoraj ;)

13903

Cdn.
Avatar użytkownika
Alex

NOWY
 
Posty: 34
Images: 14
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 20:44
Lokalizacja: 50°27′01″N 18°59′21″E
Pochwały: 1
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości