Iname Growlog 2020

Pamiętnik ogrodnika

Re: Iname Growlog 2020

Postprzez plazgut » 6 lip 2020, o 16:53

Ładnie rosną! O co chodzi z folią alu na wiaderkach? Normalnie pomyślałbym, że chodzi o słońce i nagrzewanie się ziemi wraz z korzeniami i parowanie wody, ale chyba nie trzymasz ich na słońcu?
Swoją drogą jak właśnie wpływa temperatura na korzenie?

Ja ostatnio pszczoły ratowałem, bo wleciały do szklarni i z braku sił już tylko chodziły.
Avatar użytkownika
plazgut

NOWY
 
Posty: 24
Dołączył(a): 27 wrz 2017, o 03:33
Lokalizacja: Sulechów k. Zielonej Góry
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Iname Growlog 2020

Postprzez Iname » 20 sie 2020, o 10:04

plazgut napisał(a):Ładnie rosną! O co chodzi z folią alu na wiaderkach? Normalnie pomyślałbym, że chodzi o słońce i nagrzewanie się ziemi wraz z korzeniami i parowanie wody, ale chyba nie trzymasz ich na słońcu?
Swoją drogą jak właśnie wpływa temperatura na korzenie?

Ja ostatnio pszczoły ratowałem, bo wleciały do szklarni i z braku sił już tylko chodziły.



Dziękuję za miłe słowa i dobrą uwagę z folią :) Uświadomiłem sobie, że był to pewnego rodzaju automatyzm po zeszłym sezonie, kiedy część doniczek była przeźroczysta.
Jakieś 1,5 miesiąca temu musiałem na szybko przesadzić jeden z pomidorów, który to trafił do "nieosreberkowanej" doniczki i ma się dobrze - z braku miejsca na podłodze stoi razem z innymi na parapecie, gdzie od 14:30 przez 6 godzin świeci na niego słońce i nie widzę, żeby cierpiał, więc paprykom tym bardziej nic nie będzie.

Przegląd uprawy na dzień dzisiejszy - na pierwszy ogień "Starszaki", dla których zmieniłem trochę taktykę widząc, że coś nie bardzo chcą zawiązywać owoce - BioBizz został podmieniony na Magiczną Siłę 9-9-36 i ku mej radości efekty są:

- Bahamian Goat:

16076

16077

16078

- Naga Morich

16079

16080

- Moruga Chocolate

16081

16082

Tegoroczne krzaczki też mają się dobrze (dostają Biobizz Bio Bloom / Top Max):

- Habanero Ivory (na razie w wersji mini, czekam na trochę większe okazy):

16083

16084

- Goronong

16085

16086

16087

- Cheiro Roxa

16088

16089

(jeśli ktoś tak jak ja jest początkujący to poniżej wersja dojrzała, wcześniej zrobiłem błąd i zerwałem parę niedojrzałych jak te powyżej)

16090

- tutaj zaczynam mieć wątpliwości czy to Fatalii White

16091

16092

ścianki grube, ostrość na poziomie habanero - mielibyście jakieś sugestie jaki to może być dokładnie gatunek?

Pomidorki też mają się dobrze:

16093

Choć na dwóch krzaczkach przypałętał mi się Mączniak Prawdziwy (przez mój błąd - stały one w pokoju gdzie stoi również Lemon Drop i jest tylko uchylone okno, obstawiałbym za słabą cyrkulację powietrza, po incydencie poszły od razu na balkon), ale z pomocą Topsinu udało się przegnać niegodziwca.

Na zakończenie tradycyjnie "nieroślinny bonus" w postaci Strażnika Uprawy ;)

16094
Avatar użytkownika
Iname

NOWY
 
Posty: 34
Images: 240
Dołączył(a): 12 sie 2018, o 15:49
Papryki: Cheiro Roxa / Goronong / Habanero Ivory / Fatalii White

Re: Iname Growlog 2020

Postprzez ch4 » 20 sie 2020, o 17:56

Iname,
Ja niestety w tym roku widziałem może ze 2 biedronki i ani jednego złotooka.
A tu proszę piękna larwa złotooka, która jak twierdzi wiele źródeł potrafi znacznie więcej "posprzątać" niż niejedna biedronka.

Pozdrowienia dla bardzo pożytecznego Strażnika Uprawy ;-)
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości