GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Pamiętnik ogrodnika

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez karlos » 6 lip 2011, o 15:47

Mam nadzieję że będzie smakować :)

Jalapeno wędzone polecam w 100%! jest do dostania w paczuszkach w OK... więc jeśli skuszę się na jakieś zakupy ponownie tam to biorę od razu hurtem :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 6 lip 2011, o 16:16

a wiesz może jak wędzić jalapenki ?
Belfegor
 

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez karlos » 6 lip 2011, o 16:19

Tak jak inne papryki :D

Myślę że warto się wzorować na wędzarniach kolegów z forum! Ogólnie gdybym miał jak uwędzić to bym 70-80% zbiorów przeznaczał na ten cel, a tak to pozostają tylko wersje kupne ... bishopek wędzony również polecam :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 18 lip 2011, o 11:29

No to tak pojawiło się dużo owoców i niektore przypominają bhuty jak wyrosną ale rosną w górę nie w dół. Nasiona były od brujo z allegro i dlatego są wątpliwości no nic oto te dziwadła

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


w sumie jak by się pomylił to bym wiedział że to kolejna osoba, która nie wie co wysyła ^^
Belfegor
 

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez karlos » 18 lip 2011, o 15:42

Nie czarujmy się! Brujo dyma ludzi pisząc że nasiona pochodzą z banków nasion itp...
Do tego dochodzi słabe kiełkowanie no i jak już coś skiełkuje to nie wiadomo nawet czy to jest to co zamawiałeś... Porażka na całej linii. A ludzie dalej będą u niego zamawiać :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Cerber » 18 lip 2011, o 16:40

Masz rację u mnie kiełkowanie było na poziomie 30-40% jedynie white habanero wykiełkowało prawie całe. Więcej u niego nie zamówię. Mam się o tyle dobrze że odmiany rosną prawidłowe.
Avatar użytkownika
Cerber

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 185
Images: 3
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 11:39
Lokalizacja: Ozimek
Papryki:

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez eskafal » 18 lip 2011, o 18:33

Nie chcę pozbawiać Cię złudzeń ale to nie bhut jolokie :( Z kształtu liści można wywnioskować że to pewnie c. annuum. Poza tym moje jolki od "małego" marszczą się w ten specyficzny sposób.
A pomijając fakt że to nie bhuty to bardzo fajne i duże masz już owoce :)
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Cerber » 18 lip 2011, o 19:37

Mimo wszystko nie ma się co martwić, dostęp do świeżych bhutów Belf ma u mnie więc świeżyzne uda mu się zjeść.
Avatar użytkownika
Cerber

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 185
Images: 3
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 11:39
Lokalizacja: Ozimek
Papryki:

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 18 lip 2011, o 20:16

Nom wszystko ładnie rośnie :) ale jak zauważyłem allegro wzieło się za brujo i blokują go regularnie teraz bo nasmrodził. A tak poza to bedą bhuty beda :D
Belfegor
 

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 23 sie 2011, o 01:05

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.
Balkon kończą po półtora miesiąca remontować i może do września na niego wniosę resztę krzaków póki co moje westlandie tam zagościły by dać mi czwartą partię owoców:)
A to małe przypomnienie jak wzrastały westlandie w tym sezonie po tragicznej w skutkach zimie.

19 STYCZEŃ 2011- próba ratowania krzaków gdy już tylko cztery ledwo żywe papryki zostały w skrzynkach. Każda praktycznie straciła wszystkie boczne stożki wzrostu z powodu fatalnych warunków zimowania. Wysoka temperatura + brak wody + ciemno 24 na dobre.

Obrazek
Obrazek

21 MARZEC - Westlandie chcą żyć! Każda jak się okazało zachowała 1 boczny stożek wzrostu. Po ucinano uschnięte części i rośliny obficie podlewane i nawożone zaczynają wracać do życia. Dwa miesiące i zaczynały wiązać pąki, które bezlitośnie rwano.

Obrazek

9 MAJ - rośliny w porównaniu z marcem niewiele podrosły. Podejrzewam, że poszły w korzeń, które mocno pociąłem by jakoś je pobudzić i zmusić do stworzenia nowej sieci korzonków. Zapadła decyzja o pozwoleniu na zawiązanie pierwszych owoców. Krzaki powoli, niechętnie zawiązywały pąki, które miały stać się owocami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

1 CZERWIEC - Westlandki moje kochane zawiązały jakieś dwa tygodnie wcześniej owoce. Mój wyjazd i przyjeżdżam a tu widzę krzaki, które wprost kilkukrotnie zwiększyły swoją wielkość. Liczba owoców była zadowalająca 2-3 sztuki na krzak. Widać motywacja w postaci pozwolenia na zawiązanie owoców i ich utrzymanie pozytywnie wpłynęła na ich wzrost.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

19 SIERPIEŃ - Krzaki rosną i rosną mimo niedogodnych warunków jakie półtora miesiąca miały. Parapet, ścisk i zła pogoda. Przygotowuje się czwarta seria zbiorów z moich PIĘKNYCH, które pracują pracują i pokazują, że chcą być przezimowane już około pół kilo owoców z tych maleństw:)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Jak widać zdarzył się nie mały cud o ile moim zdaniem na miano cudu to zasługuje nie wiem jakie wasze zdanie. Jeden pęd boczny był potrzebny do odbudowy, a raczej pęd z bocznego stożka wzrostu :) Zapraszam do oglądania i komentowania moich Ulubienic:)
Belfegor
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości