GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Pamiętnik ogrodnika

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 29 sie 2011, o 20:23

Witam wszystkich ponownie! Moje kolejne zbiory po cherry, pepperoni, ceyenne, westlandi i "fałszywym bhucie" którego zidentyfikowałem jako http://www.reimerseeds.com/capsicum-chi ... ppers.aspx teraz owoce dały Caribbean Red, Orange Habanero i niestety Yellow Habanero nie ma czyli będzie jak nagonke robić na Brujo, który sprzedał kolejnego bubla, a raczej podmienił nasiona, zebrałem również 3 okazałe CHILI, które nie wiem czym są może ktoś rozpozna i mi pomoże. A bym zapomniał o dwóch Thai Chili i dwóch Aji Benito.

Oto zdjęcia z dzisiaj.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapraszam do oglądania:)
Belfegor
 

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez eskafal » 29 sie 2011, o 20:41

Ładne zbiory :) A te 3 z nasion od wolka to może być dutch chili. Wiem że wolek je miał w zeszłym sezonie.
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez wcinaczkartofli » 30 sie 2011, o 08:11

Gratulacje. A próbowałeś tych nibybytchów? Jak są ostre to ci trochę osłodzi gorycz porażki ;] ehhehehehe.
Avatar użytkownika
wcinaczkartofli

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:28
Lokalizacja: Warszawa
Papryki:

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Ludwik » 30 sie 2011, o 08:22

No i może to były by bhuty, gdyby się nie skrzyżowały?:D Próbuj i daj znać czy ostre/smaczne.
Avatar użytkownika
Ludwik

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 79
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 00:48
Lokalizacja: Stalowa Wola
Papryki:

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 30 sie 2011, o 11:35

No własnie nie próbowałem dojrzalych ale jak świeżo zawiązane to były ostre lekko. Myślę że jak się wybarwią kolejne których już nie leję wodą z nawozem to zjem :D I złożę relację
Belfegor
 

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 27 paź 2011, o 22:16

Podsumowując sezon uważam za udany.
Zacznę od złych wieści. Moje pierwsze hydroponiczne chili przegrało walkę z mszycami. I niestety musiałem się z nim pożegnać jednak mam kilkadziesiąt nasionek, które mam nadzieję dadzą podobne genetycznie rośliny.
Warto podkreślić często niesprzyjającą aurę i remont balkonu na jakim powinny wzrastać papryczki. Ataki mszyc i w końcu niedobory w doniczkach jakie z czasem poprzychodziły.
Zbiory okreslam jako bardzo dobre na te warunki jednak z całej świeżyzny uratowało się tego bardzo mało gdyż habanerki, które uprawałem pierwszy sezon postanowiły się poniszczyć od środka niestety zostało mi poczekać na ostani rzut habanerek, który przekroczył pół kilo i dodatkowo dodam, że annumy i benitki no i bhuty jakie dostałem od cerbera za co dzieki nie poniszczyły się. Większość tych ostatnich już w słoiku z mixem wypatroszone z nasionek, a habanerki podsuszają się na kamień i pewnie tam też wylądują gdy przyjdzie pora.
Bardzo ucieszyły mnie zbiory z westlandi jakie były ilościowo w tym sezonie porównywalne z zeszłym gdy miałem 10 krzaków o wysokości dochodzącej do 60 cm a teraz krzaki nie przekroczyły 30 cm i BYŁY W ILOŚCI 4 PANIENEK;)
Na koniec mój trud i pracę uwieńczyły owoce HOT PEPPER LANTERN I CHOCOLATE HABANERO, które w czerwcu miały nieco ponad 3 cm wysokości i 3 rzędy liści mimo wczesnego wysiania w przypadku czekoladki i dosyć późnego lanterna które nasiona dostałem od Wolka.
Pojawiło się parę nieznanych odmian w mojej uprawie, które mam nadzieję w przyszłym sezonie odkryjemy i dogadamy co i jak więc nie ma co się martwić.
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam za nieco ponad dwa miesiące do śledzenia mojego trzeciego sezonu tym razem jeszcze bardziej rozbudowanym i ciut z większym doświadczeniem prowadzonym.
A NA ZAKOŃCZENIE PIĘKNE SUSZĄCE SIĘ NA ŚCIANIE WESTLANDIE:
Obrazek
Obrazek

No ok to jeszcze zbiory i trochę nie pokazanych zdjęć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


TAK WIĘC DO ZOBACZENIA!

p.s a teraz fajrant i szukanie nasionek:D
Belfegor
 

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości