GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Pamiętnik ogrodnika

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez scroller » 3 cze 2011, o 21:15

super ten twój grownlog:) nie to co u mnie wszystkie zdjecia w nieładzie ...będe musiał nad tym popracować hehe żeby sie przyjemniej oglądało ...mam nadzieje że w tym roku spróbuje własnego habanero , jeszcze w sumie dużo czasu , na balkonie mogą stać do września pewnie

Roślinki tez masz ładne ..powodzenia :)
jak ukończę budowę growboxa to tez spróbuje z bhut jolokia ...jak kupowałem nasiona to akurat chyba nie było dlatego brak w podstawowym składzie tego zawodnika:) ale wprzyszłym roku juz zagra napewno w pierwszej jedenastce hehe
no i na koniec to właśnie struktura krzaczka bhut jolokia najbardziej mi sie podoba zaraz po habanero red wiec wielki żal że takowego nie mam:)
Avatar użytkownika
scroller

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 52
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 03:56
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 3 cze 2011, o 21:26

U mnie bhuty cos nie chciały na V odbić ani na boki długi czas i teraz jakoś ruszyły za miesiąc dopuszcze je do owocowania i do końca października powinny dać rade jak ciepło będzie :D Nie ma źle rzecz biorąc, ale moje mają około 2 miesięcy w plecy przez choroby jakie je trapiły. Co ciekawsze all przetrwało i ma się coraz lepiej. Ja mam nadzieje w przyszłym sezonie przenieść się na działeczkę i postawić jeden może dwa tunele foliowe i z jakieś 30 gatunków po 2 krzaki na gatunek :) Taki jest plan zobaczymy co czas pokaże. Oczywiście w tym sezonie będę się zajadała bhutem i habanerami świeżymi a co nie zjem to do zamrażalnika pójdzie :)
Belfegor
 

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez eskafal » 3 cze 2011, o 22:04

Szybko się rozrosły, ładne teraz masz te rośliny. I balkon nieźle zagospodarowany ;)
W następnym sezonie też 1-2 krzaki wrzucę do wody, zainteresowałeś mnie tym hydro :)
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 3 cze 2011, o 22:51

Ja sobie tak postanowiłem wszystkie dziwnie rosnące roślinki daje na Hydro :D ta akurat jest jedną z takich. Krzak rośnie jak głupi rodzice już narzekają że z dworu widac na oknie paprykę a nie ich małe kwiatuszki. Ogólnie dzięx za wsparcie
Belfegor
 

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez scroller » 3 cze 2011, o 22:57

też będę kombinował z hydro :)tak z ciekawości mam parę patentów do wypróbowania
A ty Belferog jak zimujesz swoje potworki? że tak zapytam starszego stażem kolegę
Avatar użytkownika
scroller

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 52
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 03:56
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE
Papryki:

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 3 cze 2011, o 23:08

w zeszłym sezonie dostały się za biurko w kompletną ciemność mimo że dobrze podlewane i w pokoju mam dosyć chłodno to ok ale 4 na 10 przetrwały na tyle by odbić. W tym sezonie wezmę je otne z korzeni trochę i upchnę w skrzynki ciasno i pozwolę im rosnąć przy oknie w zimę no jedynie będę urywał im kwiatuszki bo zdecydowanie będą musiały oszczędzać energię szczególnie że do dyspozycji mam jedynie okno o ekspozycji zachodniej. Może coś uszczknę w pokoju rodziców ale póki co przygotuję je na najgorsze.
Belfegor
 

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez scroller » 3 cze 2011, o 23:18

No ja tez tak zrobię na okno połowę bo się pewnie do grownboxa wszystkie nie zmieszczą...dzisiaj już szukałem na zapleczu odpowiedniej szafeczki w której można by zamontować świetlówki:)
Avatar użytkownika
scroller

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 52
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 03:56
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE
Papryki:

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 3 cze 2011, o 23:19

Growbox najlepsza opcja :) a jak to nie da rade to podwieszane żarówki z odbłyśnikiem z mylaru albo folii aluminiowej też dadzą radę ja tak trzymałem je od stycznia do marca mniej wiecej a nawet ciut dłużej.
Belfegor
 

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez scroller » 3 cze 2011, o 23:24

no własnie ja hoduje z myślą że maja to być w przyszłości ozdoby mojego pokoju ...mam zamiar trzymać x lat dlatego chce zrobić jak najwięcej żeby im to umożliwić...wkręciłem się na dobre w ta hodowlę ...może tego nie widać na moich zdjęciach ale wykiełkowało mi łącznie 50 nasion:)

największą ochotę miałem na czekoladkę ale niestety w tym roku mogę zapomnieć:)
Avatar użytkownika
scroller

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 52
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 03:56
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE
Papryki:

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 4 cze 2011, o 23:05

Ja też liczyłem na czekoladki a trafiłem na pic. NA 11 nasion wzeszły 3 po miesiącu jedna sadzonka padła a dwie rosły bardzo słabo. Jedna już odbiła i jest w buszu na balkonie natomiast druga jest dalej na parapecie w kubeczku bo nie rośnie nic a nic niestety.
Belfegor
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości