Niedobór składników mineralnych - objawy

Leczenie, zapobieganie

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez ras13 » 26 lip 2014, o 22:03

Wszystko OK, poza tym słabe zdjęcie.
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez Connor6598 » 1 sie 2014, o 19:28

Witam, młode liście mojego krzaka serrano mają straszne, żółte przebarwienia, co zrobić? Stosuję nawóz NPK dla papryk i pomidorów firmy vila. Spryskałem dzisiaj roślinkę także roztworem tego nawozu. Jakieś sugestie? Podejrzewam że może może to być niedobór miedzi, jednak chciałbym aby wypowiedział się ktoś kto się zna. Pozdro600.
Photosy:
http://zapodaj.net/5f18a3c0660be.jpg.html

http://zapodaj.net/0e1d1ce13f3e6.jpg.html
Avatar użytkownika
Connor6598

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 51
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 13:31
Papryki: Tak.

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez Thott » 4 sie 2014, o 23:07

Witam, piszę gdyż mam problem ze swoją papryczką i potrzebuję Waszej pomocy. Otóż ostatnio coraz częściej żółkną mi stare liście i opadają w coraz szybszym tempie, na niektórych są plamy a owoce papryczki są bardzo małe. Proszę o poradę co może być mojej roślince.

http://zapodaj.net/dd6e2f387a74f.jpg.html
http://zapodaj.net/39c30273f5d76.jpg.html
Avatar użytkownika
Thott

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 kwi 2013, o 20:30
Papryki:

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez cinas666 » 5 sie 2014, o 19:30

Mam podobny problem. Na początku dotyczył jednej rośliny ale kolejne zaczęły podobnie się zachowywać. Mam uprawę balkonową. Najpierw miałem inwazję szkodników (mszyce potem przędziorki), które usunąłem za pomocą karate. Potem myślałem, że to może być przelanie bo dawałem sporo wody (wiadomo - upały od miesiąca) teraz już nie jestem pewien. Przenawożenie odpada bo ograniczyłem nawóz. Opadały mi po nim pąki kwiatowe. Teraz zastanawiam się czy to nie jakaś choroba... Grzyb? Liść robi się najpierw żółty od środka, potem całkowicie żółty i odpada. Zrobiłem fotkę, niestety przy sztucznym świetle bo obecnie jest już ciemnawo. Mogę jutro spróbować przy dziennym świetle. Pierwsze zdjęcie od góry liścia - może słabo widać ale jest żółty i widać trochę zabrązowienia. Drugie zdjęcie od spodu. Widać takie brązowe zmiany. Ten mało widoczny kolor żółty to naprawdę żółty, obrzeża są troszkę ciemniejsze :-)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
cinas666

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 104
Images: 0
Dołączył(a): 11 mar 2014, o 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez Connor6598 » 5 sie 2014, o 19:33

cinas666, wg mnie moze to byc przenawozenie albo poparzenie od slonca.
Avatar użytkownika
Connor6598

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 51
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 13:31
Papryki: Tak.

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez cinas666 » 5 sie 2014, o 19:46

Przenawożenie nie - od ponad miesiąca dostają bardzo nikłe dawki raz na tydzień. Poparzenie od słońca możliwe. Mam balkon od południowego wschodu i problem pojawił się kilka tygodni temu jak zaczęły się te masakryczne upały. Raczej ich nie schowam przed słońcem bo nie mam gdzie :lol: Zobaczymy... Jedna roślina, ta najbardziej zmasakrowana jakby mniej ostatnio zrzucała liście. Dostała mniej wody i została przestawiona w miejsce gdzie słońce operuje tylko do południa.
Avatar użytkownika
cinas666

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 104
Images: 0
Dołączył(a): 11 mar 2014, o 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez ch4 » 8 sie 2014, o 22:45

Poparzenie od słońca zwykle powoduje białe dobrze prześwitujące suche miejsca w części liścia.
To, co pokazałeś wygląda raczej na zakażenie jakimś grzybem.
Jak wygląda wierzchnia część liścia?
Czy po drugiej jego stronie tuż nad miejscem zarażonym nie pojawia się okrągła plama przypominająca dotknięcie palcem z mąką (mam na myśli mączniaka prawdziwego)?
Czy papryczka stoi w miejscu przewiewnym? Bo duża wilgotność i brak ruchu powietrza, podnoszą ryzyko występowania różnej maści pleśni.
Możesz spróbować opryskać liść z obydwu stron wodą z odrobiną rozpuszczonej sody oczyszczonej (proporcje znajdziesz w necie). Soda podniesie nieco pH przez co warunki dla grzybów staną się mniej korzystne. Z silniejszych fungicydów masz np. Topsin, ale stosuj go ostrożnie i dopiero jak będziesz pewien co naprawdę Twojej papryczce dolega.
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez cinas666 » 11 sie 2014, o 08:56

Pierwsze zdjęcie to liść od góry a drugie to od dołu. Papryki stoją na balkonie. Trudno powiedzieć czy miejsce jest przewiewne. Jak wieje wiatr to widać, że się ruszają :D Kilka tygodni temu raczej były bardzo wysokie temperatury i mało wiatru. Na balkonie miałem temperatury w cieniu powyżej 30 stopni. Dawno liści nie oglądałem dokładnie. Zobaczę dziś po pracy i sprawdzę. Zauważyłem, że liście już nie żółkną i nie opadają tak jak 2-3 tygodnie temu. Jedyne co zrobiłem to od 4 tygodni nie dostają nawozu i ograniczyłem ilość wody. Wcześniej lałem aż zaczynała wylewać się do podstawki. Po 15 minutach wylewałem z podstawki wodę. Teraz podlewam troszkę wieczorem i odrobinę rano tak aby się nie przelewało.
Avatar użytkownika
cinas666

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 104
Images: 0
Dołączył(a): 11 mar 2014, o 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez Lunatykk » 3 paź 2014, o 19:08

Witam, od niedawna na paru roślinkach widuje takie coś :
(na zdjęciu liście Bhut Jolokia Chocolate)
Obrazek
Macie pomysł co to może być ? :(
Avatar użytkownika
Lunatykk

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 mar 2014, o 17:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Papryki:

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez bananajama » 23 sty 2015, o 13:15

Witaj,

spójrz na rysunek. Chyba 8 pasuje.

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
bananajama

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Images: 143
Dołączył(a): 30 sty 2014, o 17:56
Lokalizacja: Wiedeń
Pochwały: 9
Papryki: grzeją się :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron